POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

AČIŪ medikams

Šiandien baigėsi karantinas. Trys mėnesiai, tapę išbandymu mums visiems. Pacientai susidūrė su baime ir nežinomybe, medikai – su nauja darbo tvarka ir išaugusia rizika savo sveikatai. Nepaisant šio įtampos, nuovargio ir neapibrėžtumų kupino meto, jis kaip niekad atskleidė tai, ką turime geriausio: mūsų bendruomeniškumą, atjautą, susitelkimą, pagalbą vieni kitiems. Tariame nuoširdų AČIŪ gydytojams, slaugytojams ir visiems medicinos darbuotojams, kas karantino laikotarpiu rūpinosi onkologiniais pacientais:

Nacionaliniam vėžio institutui ir jo vadovei prof. Sonatai Jarmalaitei: NVI darbo apimtys siekia 80 procentų, chirurgai buvo pasirengę priimti tiek pacientų, kiek reikia. Institutas rengė rekomendacijas, perorganizavo darbą, ėmėsi valdyti skambučių srautus, patys įsisteigė COVID tyrimo laboratoriją.

VUL Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrui ir jo direktoriui prof. Laimonui Griškevičiui: Santaros klinikos tebėra viena iš vadinamų COVID ligoninių, kur gydomi ir koronavirusu sergantys žmonės. Paslaugos buvo teikiamos visą laiką, nors tokioje situacijoje reikėjo laiko ir žmogiškųjų resursų įgyvendinti visus reikalavimus. Ligoninė taip pat savo nuožiūra perėjo prie kito žingsnio ir ėmė tiesiogiai registruoti kontaktinėms kai kurių specialybių gydytojų konsultacijoms.

Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikai ir jos vadovei prof. Elonai Juozaitytei: ligoninėje pagalbos teikimas onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams karantino metu nenutrūko, ji buvo teikiama, užtikrinant pacientų bei personalo apsaugą nuo virusinės infekcijos.

Klaipėdos universitetinės ligoninei, Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovui Alvydui Česui: „Mes dirbome darbą tyliai, susikaupę, saugodami visus – pacientus ir personalą. Nė vienas onkologas chemoterapeutas Lietuvoje nebuvo dėl COVID 19 infekcijos iškritęs iš rikiuotės ir dirbo komandose. Chemoterapiją gavo visi kuriems jos reikėjo: tiek pirminiai, tiek tęstiniai pacientai. Radioterapijos ir chirurginio gydymo nukėlimas buvo daromas tik tada, kai negrėsė paciento sveikatai. Nuo pat pirmos minutės tiekėme nuotolinio konsultavimo paslaugas, vaistų skyrimą ir tęsimą, onkologinio atvejo vadybininkai dirbo nuolat derindami naujų pacientų saugų ištyrimą , kontaktines konsultacijas ir atvykimą ir tt.“

 Respublikinė Šiaulių ligoninei, Onkologijos klinikos l.e.p. vadovui Aleksandrui Petrauskui: Onkologijos klinikoje nuo pat karantino pradžios nepertraukiamai buvo teikiamos visos planinės paslaugos: tiek ambulatorinės (kontaktinės ir nuotolinės), tiek stacionarinės bei dienos stacionaro.

Tęsiamas paskirtas gydymas (kontaktiniu ar nuotoliniu būdu) bei priimami pacientai, kuriems pirmą kartą nu statytas onkologinis susirgimas ir buvo būtina pradėti specifinį gydymą. Sėkmingai vykdant onkologinėmis ligomis sergančių pacientų paslaugų teikimo reorganizavimą, laukiančiųjų sąrašas smarkiai sumažėjo

Respublikinė Panevėžio ligoninė Onkologijos-chemoterapijos skyriaus vedėjai Daivai Preimontienei: ligoninės atstovų teigimu, sunki ir labai atsakinga kova su klastinga koronavirusine infekcine liga dar nesibaigė – mūsų galimai dar laukia šio susirgimo proveržio bangos. Tačiau jau išmokome tam pasiruošti, numatyti, susitelkti ir reikiamai mobilizuotis, išmokome padėti sau ir aplinkiniams. Ačiū visiems už tai, kad tapome tokiais!

2020 06 17

POLA PROGRAMĖLĖ