POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Baigėsi POLA ir Visuomenės sveikatos biurų asociacijos mokymų ciklas

Spalio 14 d. finišavo POLA ir Visuomenės sveikatos biurų asociacijos mokymų ciklas, kurio metu, siekiant atsakyti į mūsų visuomenėje plačiai diskutuojamus ir daug painiavos keliančius klausimus apie žinias ir priemones, padedančias kelionėje per vėžį, suorganizuota 15 renginių pacientams ir 5 sveikatos priežiūros specialistams. Mokymai finansuoti Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) lėšomis, o juose dalyvavo beveik 800 asmenų.

Mokymų pabaiga buvo intensyvi: suorganizuoti net 5 renginiai: spalio 10 -11 dienomis Vilniuje ir spalio 13 – 14 dienomis Panevėžyje – po seminarą sveikatos priežiūros specialistams ir pacientams. o spalio 12 d. – Alytuje gyvenantiems pacientams ir jų artimiesiems. Galime pastebėti, kad mokymų dalyvių klausimai visur panašūs ir vienodai aktualūs, o kad į juos būtų rasti atsakymai, seminarų metu buvo nagrinėtos tokios temos:


– rizikos veiksnių valdymas, santykiai tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų (lektorė – Dainora Mačiulienė, LSMU Kauno klinikų chemoterapinės onkologijos gydytoja rezidentė),
– fizinio aktyvumo ypatumai sergant onkologine liga (lektorė – Virginija Grigaitė Petkevičienė, sergančiųjų lėtinėmis ligomis fizinio aktyvumo specialistė ir trenerė),
– sveikatai palankios mitybos rekomendacijos pacientams sergantiems onkologine liga (lektorė – Giedrė Alinauskienė-Strimulienė gyvensenos medicinos specialistė).


Esame dėkingi lektoriams: Ingridai Kuprevičiūtei, Rasai Dagienei, Auksei Domeikienei, Edvardui Kazlauskiui, Ilonai Kuodienei, Oksanai Simaitienei, Jurgai Remeikienei. Gintarei Jonaitytei, Justei Linauskaitei ir Evelinai Sabonaitytei.


Diskusijose dalyvavo ir renginius moderavo POLA projektų vadovas Virginijus Šaulys, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė ir Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos vadovė Neringa Tarvydienė


Nuoširdžiai dėkingi už bendradarbiavimą Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijai, taip pat didelis ačiū skirtingų miestų Visuomenės sveikatos biurų vadovams ir sveikatos priežiūros įstaigų (poliklinikų, ligoninių) administracijų vadovams už suteiktas patalpas renginiams.


Akivaizdu, kad šios temos yra vienos iš aktualiausių todėl POLA ir toliau planuoja organizuoti šiomis temomis diskusijas bei mokymus.

POLA PROGRAMĖLĖ