POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Baigėsi rugsėjo mėn. „Kartu padėti lengviau“ užsiėmimai

Graikų filosofas Sokratas yra pasakęs „Aš žinau, kad aš nieko nežinau“.

Tęsdami jau ne pirmą kartą vedamą užsiėmimų ciklą „Kartu padėti lengviau“, rugsėjo mėn. susitikimuose kalbėjome apie šlapimo nelaikymą, odos priežiūrą, limfedemos nutekėjimą, skausmo valdymą, simptomų valdymą po gydymo.

Pavyzdžiui, ar žinojote, jeigu jums sučiaudėjus išteka keli lašai šlapimo, tai jau yra šlapimo nelaikymo pradžia? „Deja, bet ši tema daugeliui vis dar yra tabu. Tai vis dar laikoma stigma ir dėl to pacientai jaučia gėdą kalbėti. Dar kita dalis pacientų galvoja, kad šlapimo nelaikymas yra natūrali senėjimo pasekmė. Nieko panašaus, senti galima ir su pilna pūsle“, – užsiėmimuose kalbėjo POLA valdybos narė, VšĮ Inkocentras vadovė, gyd. Jurga Misevičienė. Šlapimo pūslę ji lygino su hamaku. Kai šis tvirtas, šlapimą geba sulaikyti, bet, jei pabliuškęs, šlapimo valdyti negeba. Mediciniškai tai yra nesusikalbėjimas tarp šlapimo pūslės ir smegenų, kai puspilnė šlapimo pūslė siunčia smegenims signalą, kad jau yra visiškai pilna, smegenys siunčia neteisingą signalą atsidaryti. Šis „nesusipratimas“ virsta didžiuliu kasdienio gyvenimo diskomfortu, apie kurį pacientas nedrįsta net gydytojui pasisakyti.

„Žmonėms atrodo, kad jis yra vienas ir dažnai elgiasi susitaiko/pasiduoda, jei jau taip atsitiko, tai ir gyvena su tuo nesikreipdamas ir neieškodamas pagalbos. Tačiau tiesa yra ta, kad Lietuvoje sergančiųjų kiekį galėtume prilyginti visam Kauno gyventojų skaičiui ar pusei Vilniaus. Šlapimo nelaikymas yra labiau paplitusi liga negu astma ar diabetas. Net 40 proc. moterų po gimdymo nebelaiko šlapimo. Su šia problema susiduria ir onkologiniai pacientai, kuriems diagnozuoti šlapimo sistemos, lytinių organų gerybiniai ir piktybiniai navikai, galvos smegenų navikai, storosios žarnos vėžys, bet kokios kitos lokalizacijos piktybiniai navikai su metastazėmis mažajame dubenyje. Taigi, tai nėra vieno paciento problema“, – įžvalgomis dalijosi gyd. J.Misevičienė.
Šiandieninės medicinos žinios leidžia gyventi komfortiškai net ir turint šlapimo nelaikymo problemą. Kaip tai padaryti, galima sužinoti atėjus į POLA organizuojamus užsiėmimus NVI ar Kauno Klinikose. Apie šlapimo nelaikymą dar kartą kalbėsime lapkričio mėnesį: Kaune (6 d.), Vilniuje (12 d.) ir regionuose: https://pola.lt/apie-pola/#renginiai

POLA su NVI ir Kauno klinikomis vykdo projektą „Kartu padėti lengviau“. Specialistų pagalbos užsiėmimai yra skirti tam, kad apie mus kamuojančias problemas ir jų sprendimo būdus sužinotume kuo plačiau. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų“.

POLA PROGRAMĖLĖ