Besitęsiant karantinui, onkologiniai pacientai POLA kortelę gaus tiesiai į savo namus

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato onkologiniams pacientams aktualią naujovę – galimybę užsisakyti POLA kortelę internetu www.pola.lt ir ją gauti tiesiai į namus visoje Lietuvoje.  

„Karantino paskelbimas į kiekvieno gyvenimą atnešė nemažai apribojimų, ypač skaudžiai juos pajuto sergantieji. Siekdami, kad pagalba onkologiniams pacientams nenutrūktų ir karantino metu, sudarėme galimybę POLA kortelę užsisakyti internetu ir saugiai ją gauti tiesiai į namus, taip išvengiant fizinio kontakto. Vyresnio amžiaus asmenims, kurie neturi kompiuterio, prieigos prie interneto ar nepasitiki savo IT žiniomis, kortelę gali užsakyti jų artimieji, bičiuliai ar socialiniai darbuotojai,“ – pažymi POLA direktorė Neringa Čiakienė.

POLA kortelę galima užsisakyti www.pola.lt puslapyje, užpildžius registracijos duomenis ir pateikus ligos diagnozę patvirtinančius dokumentus. Kortelė išduodama nemokamai, imamas tik 1 eur siuntimo mokestis. Kortelę užsisakyti ir naudotis jos teikiamomis privilegijomis gali visi su vėžio diagnoze susidūrę asmenys, nepriklausomai nuo ligos stadijos – tiek šiuo metu besigydantys, tiek jau esantys remisijoje.

Pasak N. Čiakienės, susidūrus su vėžio diagnoze, itin svarbi yra psichologinė pagalba – kaip priimti ligą, prisitaikyti prie pokyčių, informuoti šeimą ir artimuosius. Taip pat aktualūs tampa teisiniai dalykai, susiję su darbo santykiais, ligos išmokomis, nedarbingumo nustatymu. Gydymo ir remisijos etape pacientai dažniausiai ieško informacijos apie naujus gydymo būdus, mitybos, fizinio aktyvumo, gyvensenos naujoves, kurios padėtų įveikti ligą ar neleistų jai atsinaujinti. „Visą šią informaciją ir specialistų konsultacijas  POLA kortelės turėtojai gauna nemokamai, o karantino metu tokia pagalba tampa dar aktualesnė,“ – teigia POLA atstovė.

POLA kortelės turėtojams yra teikiamos nemokamos teisinės, psichologinės, mitybos ir gyvensenos alternatyvos konsultacijos, jie gali pasinaudoti nuolaidomis vaistams, medicininiams tyrimams ir kitoms prekėms bei paslaugoms, kurias siūlo daugiau nei 100 kortelės partnerių. Kortelės turėtojus reguliariai pasiekia aktuali informacija apie vėžio tyrimus ir gydymą, jie kviečiami dalyvauti gydytojų paskaitose, dailės, šokio terapijos užsiėmimuose. Bendradarbiaujama su daugiau nei 70 kultūros įstaigų, kurios onkologiniams pacientams su POLA kortele skiria nemokamus kvietimus lankytis teatruose ir koncertuose. 

Vien praėjusias metais kortelės turėtojams POLA suteikė 1630 nemokamų teisinių, psichologinių, dietologų konsultacijų, kurių vertė 52 tūkst. eurų. Taip pat buvo išdalinti 13503 nemokami kvietimai į 1500  renginių, kurių bendra vertė beveik 15 tūkst. eurų.

Pasibaigus karantinui, POLA kortelę bus galima užsisakyti ne tik internetu, bet kaip ir anksčiau gauti susisiekus su vienu iš organizacijos savanorių. POLA kortelę savanoriai dalina 32 Lietuvos miestuose. Šiuo metu POLA kortele naudojasi beveik 17 tūkst. onkologinių pacientų.

Žiūrėti video, kaip užpildyti POLA kortelės paraišką internetu >>

POLA PROGRAMĖLĖ