POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Dalyvavome Slaugytojų forume

Ar kada susimąstėte, kad (1) slaugytojai sudaro beveik pusę visų specialistų, dirbančių asmens sveikatos priežiūros sistemoje; (2) kiekviena klinikinė procedūra prasideda ir baigiasi su slaugytojais; (3) slaugytojai yra galutiniai stebėtojai beveik kiekvieno produkto medicinos rinkoje – jie stebi, kaip tas produktas naudojamas, vartojamas, kaip jis veikia pacientą, tačiau slaugytojai yra retai įtraukiami į tų produktų vystymą, gamybą bei integravimą į sistemą*.

2020-ieji Pasaulinės sveikatos organizacijos yra paskelbti tarptautiniais slaugytojų ir akušerių metais, siekiant pripažinti slaugytojų indėlį ir vertę, bei paskatinti politikus imtis veiksmų, siekiant panaikinti visuotinį slaugytojų trūkumą, kuris, prognozuojama, kad po 10 metų sieks 9 mln.

Lietuvos atsakas – pirmasis Slaugytojų forumas, kuriame daug dėmesio skirta slaugytojų įvaizdžiui ir savijautai – kaip pasiekti, kad kiekviena (as) šioje srityje dirbanti(s) galėtų ištarti – „didžiuojuosi būdama slaugytoja(s)“.

„Ko gero niekam taip nerūpi, kad Jūsų diena Jums būtų sėkminga, kad Jūsų darbas Jums išties gerai sektųsi, kad užduotys pavyktų, kaip Jūsų pacientams. Jūs esate tos, kurios su mumis gydymo įstaigose praleidžia daugiausiai laiko, nuo Jūsų išties priklauso, kaip mes jaučiamės. Jūs esate be galo svarbi sveikatos priežiūros sistemos grandis. Mums ne tiek rūpi įvaizdis, kiek Jūsų savijauta, – diskusijoje apie slaugytojų įvaizdį kalbėjo POLA direktorė Neringa Čiakienė.

POLA PROGRAMĖLĖ