POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Dalyvavome WECAN Science Academy mokymuose

„Naujosios kartos #imunoterapinių vaistų poveikis skiriasi nuo mums įprastų vaistų – vaistų šalutinis poveikis gali pasireikšti jau nustojus šiuos vaistus vartoti, jų poveikis priklauso ne tik nuo dabartinės, bet ir nuo ankstesnės gyvensenos (pastebėta, kad plaučių vėžiui skirti vaistai buvo daug efektyvesni niekada nerūkusiems asmenimis). Tam, kad vaistai suveiktų, būtina specifinė (turtinga) žarnyno mikroflora. Visgi, vienos universalios skirtingiems vėžiniams susirgimams naudingos bakterijos nėra, – skirtingiems susirgimams svarbios skirtingos bakterijos. Tai pat ir ne visi probiotikai yra naudingi – atliktų tyrimų preliminarūs duomenys rodo, kad bifido bakterijos gali mažinti atsaką į imunoterapinį gydymą. Mokslinių tyrimų metu taip pat pastebėta, kad pacientams skyrus antibiotikų, dingo imunoterapinis atsakas į vaistą. O kad žarnynas atsistatytų, turi praeiti ne mažiau nei mėnuo. Todėl vartojantiems imunoterapinius vaistus, antibiotikai skiriami tik išskirtiniais atvejais, mažesnėmis dozėmis.“

Tai tik viena ištrauka iš šį savaitgalį Briuselyje vykusių WECAN Science Academy mokymų, kuriuose dalyvavo POLA direktorė Neringa Čiakienė ir analitinių projektų vadovė Giedre Vinikienė. Trys dienos nuo ryto iki vakaro klausantis 12 mokslininkų iš skirtingų Europos šalių įžvalgų apie tai, kaip ir kodėl mūsų ląstelėse atsiranda ir vystosi vėžys, kokia yra genų, enzimų, baltymų, bakterijų reikšmė, kaip veikia ir kodėl ne kiekvienu atveju suveikia imunoterapiniai vaistai, dešimtys skaidrių iš patohistologijos, imunologijos, biologijos, imunoterapijos, personalizuotų vaistų, pseudomokslo ir komunikacijos sričių.

Ir visa tai tam, kad pacientus atstovaujančios organizacijos galėtų pilnavertiškai dalyvauti diskusijose apie sveikatos sektoriaus iššūkius, kad galėtų edukuoti savo pacientus.

POLA PROGRAMĖLĖ