POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Gyvenimas sergant melanoma – mokymai onkologiniams pacientams

Yra gydytojų, kurie pacientus stumdo vienas nuo kito, bet yra gydytojų, kurie savaitgaliais skaito paskaitas pacientams. Ir tai yra Dainora Mačiulienė. Šį sekmadienį pacientams ji papasakojo apie melanomą, kaip atpažinti simptomus, kodėl dermatologas yra tas gydytojas, kuris gali diagnozuoti melanomą, bet negali jos gydyti ir kodėl mums reikalingas vitaminas D. Buvo daug klausimų ir apie papildus bei jų patikimumą, apie alternatyvios medicinos poveikį.

Gydytoja ir POLA prezidentas dalijosi realiais pavyzdžiais, kada žmonės, gaudami gydymą medicinos įstaigose, vartojo papildus, blokuojančius vaistų veikimą. Deja, bet šie pavyzdžiai buvo liūdni, nes pacientai per vėlai informavo savo gydytojus apie vartojamus papildus, dėl kurių gydymas neveikė ir vėžys sparčiai plito toliau. Kaip sakė, gydytoja, vaistai išleidžiami į rinką tik tuomet, kai įrodomas jų teigiamas poveikis, o papildų niekas netikrina, juos uždraudžia tik tada, kai nustatomi žalingi padariniai.

Mokymų metu kalbėta ir apie svarbiausius gyvensenos akcentus apie naują programėlę Andaman7, kam bus skirtas POLA pacientų registras ir kokios didžiausios problemos išryškėjo atlikus radiologinių tyrimų apklausą.

Užbaigdami mokymų dieną, atvykusius pacientus pakvietėme prisijungti prie uždaros, melanoma pacientams ir jų artimiesiems 🎗 skirtos grupės, kurioje kalbėsime apie aktualius melanoma ligos klausimus ir kviesime jus dalintis savo patirtimi. Grupę moderuoja onkologinis pacientas, POLA projektų vadovas Virginijus Šaulys. Prisijungti prie grupės galite spustelėję čia

POLA PROGRAMĖLĖ