POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Jolita Vyšniauskienė: išmokau džiaugtis ne valandomis, o minutėmis

Šią ryškią moterį pažinsite iš jos plačios šypsenos ir užkrečiamo juoko. Linksma, gyvybinga, energinga, pozityvi, užsidegusi ir tvirta, tokia ji, mūsų Jolita šiandien. Tokia ji buvo ir prieš 13 metų, kai palietė onkologinė liga. Jau išsigydžiusi ir dar labiau psichologiškai sustiprėjusi prieš šešerius metus ji atėjo į POLA.

Į POLA organizaciją Jolita atėjo kaip savanorė, tačiau einant laikui ji tapo darbuotoja. Privačios ir valstybinės įstaigos pacientams su POLA kortele teikia įvairias nuolaidas, bet, turbūt, retai kuris susimąsto, kad jos atsirado dėl Jolitos indėlio. Už šią kortelę, t.y. partnerių paiešką, Jolita atsakinga jau šešerius metus, būtent nuo jos, ši kortelė ir startavo: „Tada netikėjau, kad POLA kortelė išsivystys iki tokio lygio, kad ją turės net 15 tūkstančių pacientų su šimto partnerių pasiūlymais. Man visada patiko bendrauti, patiko organizuoti. Liga davė labai daug: supratimo, atjautos, pažinčių, net ir šį darbą turiu dėl ligos. O mano entuziazmas ir nuotaika yra tas arklys, kuris veža mane per gyvenimą. Perėjus ligos gydymą, ir žolė žalesnė ir saulė šviesesnė. Išmokau džiaugtis ne valandomis, o minutėmis ar net sekundėmis. Aš patikėjau, kad vėžys yra liga, bet ne nuosprendis.”

Kai baigiasi darbo diena, Jolita grįžta į savo mylimą sodybą ir mėgaujasi darbais joje. „Vasaros vakarais sėdu į traktoriuką, užsidedu ausines ir klausydamasi muzikos pjaunu žolę. Man patinka. Ko klausausi? Dievinu Andrea Bocelli, Tina Turner, Freddie Mercury“.

Kita Jolitos aistra – rankdarbiai. Jos namus puošia rankomis nertos staltiesės, kurias vasarą puošia su meile užaugintų gėlių žiedai.

Jolita pasakoja: „Po ligos skaičiau daug psichologinių knygų, dabar įdomios biografijos. Man įdomu stebėti, kaip žmogus renkasi elgtis tam tikrose situacijose. Perskaičiau Hitlerio, Stalino biografijas, o kitą kartą ir meilės romaną paskaitau, kai nenoriu minčių apkrauti intensyviu knygos turiniu. Stengiuosi skaityti tas knygas ir žiūrėti tuos filmus, kuriuose nėra streso, nėra smurto. Aš pati labai mėgstu palaikyti žmones sunkiose situacijose. Moku juos sumotyvuoti. Šiuo metu dirbu su 30 savanorių komanda. Jie visi atėję su misija padaryti gerą darbą onkologiniams pacientams.”

Iš viso per savo darbo metus Jolita subūrė 7 asociacijas, vienijančias onkologinius pacientus įvairiuose Lietuvos miestuose.  

2020 06 25

POLA PROGRAMĖLĖ