POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininku išrinktas Šarūnas Narbutas

Kauno klinikose šiandien pradėjo veikti Pacientų taryba. Tai pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje pacientams davusi įrankius kurti į pacientą orientuotą (patient-centred) aplinką ir paslaugas.

Nors teisės aktai neįpareigoja tokios tarybos turėti, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius žengė didelį ir svarbų žingsnį. Kodėl reikėjo tokios tarybos? Pasaulyje pirmaujančios ligoninės pacientų tarybas turi jau dešimtmetį, jos prasidėjo JAV, plėtėsi į Kanadą, o dabar tarybos veikia ir JK, Prancūzijoje, Nyderlanduose.

Iki gruodžio bus sudarytas problemų sąrašas, aprėpiantis vaikų ligų, retų ligų, onkologijos klinikose, konsultacinėje poliklinikoje. Gruodį generaliniam direktoriui bus pasiūlyti greit įgyvendinamusi sprendimai (low hanging fruits), o kitais metais siūloma, kaip į Kauno klinikas perkelti ir kitų įstaigų (ne vien Lietuvos) gerąją patirtį teikiant nelengvus, bet pacientams svarbius sprendimus (tyrimų kalendoriaus sudarymą, socialinio darbuotojo, psichologo, dietologo veiklų koordinavimą, į pacientą orientuotą atvejo vadybą).

Susidūrėte su problemomis Kauno Klinikose? Turite siūlymų? Rašykite sarunas.narbutas@pola.lt.

Pacientų tarybos nariai padeda ne tik neatlygintinai, bet ir mainydami laiką su artimaisiais į Jūsų ir mūsų problemų sprendimą. Tai daugiau nei savanorystė – tai tarnystė vieni kitiems. Didžiulis džiaugsmas matyti, kad pacientai rūpi. Ir kad pacientams rūpi. Startuojam kartu su Inga Laukytė – Budrienė, Kristina Ant, Jūrate Budriene, Rūta Dvylyte, Vaida Urbaityte, Lolita Salienė.

POLA PROGRAMĖLĖ