POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

KK2 laidoje – atviras Š.Narbuto interviu apie ligą

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas apie savo akistatą su onkologinės ligos diagnoze ir artimųjų reakciją TV ekranuose kalba nebe pirmą kartą. Šį kartą onkologinių pacientų realijas gvildeno KK2 komanda. Kiekvieną sykį prisimindamas savo ligos pradžią, jis prisimena ir pacientus, dėl kurių atėjo dirbti į POLA organizaciją.

Kai jam buvo nustatyta diagnozė, Šarūnui buvo ką tik sukakę 18 m. Tuo metu jis dar lankė mokyklą ir gyveno su tėvais Šiauliuose. „Keldavausi trečią ryto, kad autobusu nuvykčiau į Vilnių. Gydymo įstaigoje turėdavau būti 7 val. ryto. Kodėl 7 ryto, nes taip patogiau gydytojams. Grįždavau naktį, nes taip važinėjo autobusai. <…> Nuo to laiko praėjau daugiau kaip 10 metų, įvyko daug teigiamų pokyčių, visgi nors Lietuvoje onkologinių pacientų yra daugiau negu ūkininkų, su kuriais dažnai asocijuojama valdančioji partija Seime, bet kompensuojamų vaistų onkologinėms ligoms ir dėmesio onkologiniams pacientams vis dar labai trūksta.“

Galbūt ne visi žino, jog siekdamas gydymo, 2006 Šarūnas sukūrė savo internetinį puslapį ir patalpino peticiją, kurioje paaiškino, kad inovatyvūs, bet labai brangūs vaistai skirti jo ligai (lėtinei mieloleukemijai) gydyti yra daug efektyvesni, negu siūlomas alternatyvus gydymas, įskaitant pavojingą ir taip pat brangiai kainuojančią kaulų čiulpų transplantaciją. Buvo surinkta 180 tūkst. parašų. Šiuos parašus tuo metu dar tik būsimasis POLA prezidentas nunešė į Seimą. Tai buvo didžiausia peticija Lietuvos istorijoje. Tai davė pokytį. Kitais metais finansavimams vaistams buvo dvigubai padidintas, o dar po metų užtikrintas 100 proc. vaisto prieinamumas visiems mieloleukemija sergantiems pacientams.

POLA PROGRAMĖLĖ