Kviečiame skaityti VšĮ Inkocentras naujienlaiškį

Naujienlaiškį rasite paspaudę šią nuorodą.

2022 m. VšĮ Inkocentras naujienlaiškyje apžvelgiama, kaip per pastaruosius dvejus metus pasikeitė sergančiųjų šlapimo nelaikymu statistika, pabrėžiama liūdnoji karantino pasekmė – stipriai sumažėjęs dalyvavimas ankstyvosios vėžio prevencijos programose, raginama sergančiuosius drąsiau kalbėti su medikais apie šlapimo nelaikymą, nes tik tada bus gauta reikiama pagalba, gydymas ir galimybė kokybiškai gyventi. Įžangos žodyje VšĮ Inkocentras vadovė, POLA valdybos narė, gydytoja Jurga Misevičienė pažymi, kad pernai metais daug dėmesio buvo skirta vyrams. „Jie, galima sakyti, yra silpnoji grandis, nes daugeliui jų ėjimas pas medikus – kančia, todėl jie ir nėjo. Iki kovido reikėjo smarkiai raginti vyrus dalyvauti profilaktinėse patikrų programose, sudalyvaudavo tikrai ne visi, kuriems reikėtų. Kovido pandemijos periodu vyrų dalyvavimas profilaktinėje prostatos vėžio patikros programoje krito dar smarkiau. Šiemet ne kartą kvietėme vyrus būti drąsiais, nepamiršti savęs. Tad naujienlaiškyje rasite net kelias publikacijas apie vyrų sveikatą“, – rašo J. Misevičienė.

Straipsnyje „Karantino pasekmė – sugrįžusi vyrų baimė eiti į gydymo įstaigas“ buvęs POLA valdybos narys, ilgametis buvęs Lietuvos prostatos vėžiu sergančiųjų draugijos vadovas Gediminas Žižys pažymi, kad tokia sumažėjusi dalyvaujančių prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje padariniai bus matomi kelerius artimiausius metus.

Straipsnyje „Prostatos vėžiu susirgę lietuviai po gydymo išgyvena ilgiau nei kiti europiečiai“ plačiau sužinosite apie Lietuvos pacientų sergamumo prostatos vėžiu statistiką lyginiant su kitomis Europos šalimis.

Naujienlaiškyje atkreipiamas dėmesys, kaip tinkamai parinktos šlapimą sugeriančios priemonės leidžia gyventi socialiai aktyvų gyvenimą, nesišalinti nuo žmonių, neužsiklęsti savyje, atkuria neretai susvyravusį pasitikėjimą savimi.

Tarp skaitytojų laiškų – nuoširdus artimą žmogų slaugančios moters pasakojimas su naudingais patarimais iš kasdienybės rūpesčių slaugoje – į ką atkreipti dėmesį ne tik rūpinantis sveikata, bet kiek įmanoma išlaikant slaugomo asmens orumą ir šiltą santykį su juo. Skaitytoja ragina slaugančius asmenis neužsisklęsti, ieškoti pagalbos ir patarimų pas specialistus, nes slauga yra labai atsakingas ir nelengvas darbas. Slaugos specialistai atsako į klausimus, kas svarbu parenkant slaugos priemones, odos priežiūros priemones, kuo ypatinga senyvo amžiaus žmonių oda, kaip tinkamai keisti slaugomo asmens kūno padėtį.

2022-01-21

POLA PROGRAMĖLĖ