POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

„Labas vakaras, Lietuva“ studijoje Š. Narbutas ir STANO apie knygą „Kodėl aš?“

1 Euras – tiek teks POLAI nuo kiekvienos parduotos Stanislavo Stavickio – STANO knygos. Gautą paramą POLA skirs nemokamai teikiamoms pacientų konsultacijoms.

Šiandien autobiografinį romaną „Kodėl aš?“ žinomas dainininkas, onkologinis pacientas pristatė sporto klube. O po pietų šia istorija POLA prezidentas Šarūnas Narbutas ir STANO dalijosi LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“.

Žymus atlikėjas pasakojo, kad susirgęs onkologine liga nežinojo, kuo viskas baigsis, galvojo apie blogiausia, tačiau norėdamas, kad užaugę vaikai jį pažintų, nusprendė parašyti knygą. Tačiau ją parašęs suprato, kad liga gydoma ir vėžys ir onkologija nėra labiausiai mane sukrėtę dalykai. Sukrėtė tai, kas ėjo po diagnozės.

POLA prezidentas akcentavo, kad psichologinė parama pacientui, ypač, ką tik sužinojus apie ligą, yra ypatingai svarbu. „Dažniausiai tokius sunkius klausimus (kodėl aš) esame linkę analizuoti savyje vieni. Apie tai būtina kalbėti ir kalbėtis. Stano knyga yra pirmoji tokia kregždė Lietuvoje. Ir kaip pereiti per ligą, Stano kalba savo knygoje“, – sakė Š.Narbutas.

STANO pabrėžė: „Išgirdę onkologinės ligos diagnozę, žmonės miršta ne nuo vėžio, o nuo streso ir baimės. Apie ligą turėtų pranešti ne tam neparuoštas šeimos gydytojas, bet savo srities profesionalas, žinantis, kaip tą pasakyti pacientui, kaip jį įvesti į kontekstą. Ir jei tau diagnozė „.

Daugiau apie tai žiūrėkite laidoje.

POLA PROGRAMĖLĖ