POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Lazdijuose įvyko užsiėmimai „Ne išgyventi, o gyventi“

Šią savaitę Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje prasidėjo naujas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamas projektas „Ne išgyventi, o gyventi“, kurį įgyvendina
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija kartu su POLA. Mūsų komandą maloniai pasitiko, apdovanojo ir įžanginį žodį tarė Lazdijų vicemeras Audrius Klėjus. Po tokio šilto sutikimo gydytoja ir POLA valdybos narė bei VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė kartu su slaugytoja Jolita Šukiene su dviguba energija skaitė paskaitą pilnutėlei konferencijų salei apie galimas onkologinių ligų gydymo komplikacijas. Paskaitos metu ypatingas dėmesys skirtas šlapimo nelaikymo problemos palengvinimui bei sprendimo būdams, dalyviai gavo daug vertingos informacijos, patarimų, asmeninių rekomendacijų, pademonstruota daugybė slaugos priemonių.

Po bendros pietų pertraukos dalyvių laukė ne visiems žinomas, tačiau naudingas psichodramos užsiėmimas, organizuotas psichoterapeučių ir psichologių Aurelijos Rakštytės ir Vidos Lipskytės. Ši grupinė psichoterapija, kurios metu į bendrą ratą suburti dalyviai keitėsi vaidmenimis, padėjo lengviau suprasti save ir artimuosius, į savo problemas pažiūrėti iš šalies bei pamatyti jas kitų žmonių akimis.

Kaip sakė psichodramos ekspertė V. Lipskytė onkologinė liga yra tarsi meilužė – gali ją turėti, bet labai nepatogu kam nors apie ją pasakoti. Galbūt prasitarsi tik geriausiam draugui ar labai artimam giminaičiui.

POLA PROGRAMĖLĖ