POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

LRT Panoramos reportaže – Š.Narbuto komentaras apie lygių galimybių įstatymo projekto pakeitimus

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba vis dažniau susiduria su atvejais, kai žmogus diskriminuojamas ne dėl to, kad pats turi kažkokių trūkumų, bet todėl, kad yra susijęs su socialiai pažeidžiamais asmenimis. Pavyzdžiui, turi vaikų, globoja sunkiai sergantį asmenį, turi garbaus amžiaus tėvus, todėl naujos redakcijos lygių galimybių įstatymo projekte siūloma apibrėžti naują diskriminacijos formą: siejamąją diskriminaciją.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas komentuoja: „Turėjome pora atvejų, kai pacientai sakė, žiūrėkit, mane atleidžia dėl tokios būklės. Tarnyba jų klausdavo, ar esate neįgalus, jei ne, tuomet mes negalėsime pradėti tyrimo.
Čia yra spraga, kurią būtina taisyti ir tai liečia ne tik onkologinius pacientus, bet ir visus žmones, kurie serga sunkia liga, nes neįgalumas ir negalia yra nustatomi tik tada, kai jau yra baigtas aktyvus gydymas. Todėl norėtųsi, kad siejamoji diskriminacija praktikoje tikrai veiktų ir būtų taikoma, nes kol kas tai yra tik įstatymo projekte apibrėžta sąvoka, bet jos turinys tame pačiame įstatyme nėra atskleistas“.

Daugiau: LRT PANORAMA reportaže nuo 11:16 min

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000079313/panorama-lygios-teises-visiems-deja-diskriminacija-vis-dar-jaucia-tevai-bei-asmenys-globojantys-garbaus-amziaus-tevus-ar-neigalius-giminaicius?fbclid=IwAR3ERXnZYXVUrqJd0LPVOgVO017gvs9sOGg4fcegp_SwhLTpZaS2mCXTVw4

POLA PROGRAMĖLĖ