Pacientų nerimas dėl slaugos paslaugų poreikio užtikrinimo

Prasidėjus slaugos ligoninių pertvarkai, kai mažinamas lovų skaičius slaugos pacientams, o daugiau paslaugų numatoma teikti namuose, pacientams ir jų artimiesiems kyla daug nerimo. Kovo 21 d. DelfiTV laidoje (ved. Gabrielė Grinkaitė) „Delfi tema. Slaugos ligoninėse mažėja lovų – kur bus gydomi pacientai?“ kalbėjusi POLA direktorė Neringa Čiakienė išsakė susirūpinimą esama situacija ir pažymėjo, kad visų pirma, trūksta informacijos, kaip slaugos paslaugas gauti, kaip greitai jas galima gauti ir tai, kad problema kyla labiausiai dėl to, kad dažnai žmogui slaugos prireikia staiga, pablogėjus būklei, kada prireikia nuolatinės slaugos. Kitas dalykas – eilės valstybinėse ligoninėse slaugos paslaugoms stacionare kai kur siekia ir 6, ir 8 mėn., be to, ir paslaugų trukmė yra ribota, maksimalus laikas – 4 mėnesiai. Slaugos paslaugos namuose ne visiems tinkamos, nes iškyla ir būsto pritaikomumo problema, ir ne visada leidžia tinkamai rūpintis artimųjų darbo įsipareigojimai ar kitos aplinkybės. Pasak N. Čiakienės, žmonėms sunku susigaudyti, kas ką teikia, nes vienos paslaugos yra kaip socialinės, kitos – kaip sveikatos priežiūros paslaugos, o ypač sunku yra vyresnio amžiaus vienišiems žmonėms, kurie arba neturi artimųjų, arba jie užsienyje. POLA direktorė taip pat pabrėžė, kad būtina užtikrinti sklandų paciento perkėlimą, kada jis išrašomas iš gydymo įstaigos į slaugos įstaigą ar į namus.

Kartu laidoje dalyvavo Medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė Auristida Gerliakienė ir SAM Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjas Marius Čiurlionis.

Kviečiame žiūrėti laidos įrašą.

Slaugos ligoninų reformos tema taip pat diskutuota kovo 22 d. Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas. Kur nuves slaugos reforma?” (ved. A. Perednis). Laidoje pasisakė POLA direktorė N. Čiakienė.

2023-03-22

POLA PROGRAMĖLĖ