POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Sveikatos raštingumas

Patarimai, kaip įsitraukti į savo ar savo artimojo sveikatos priežiūros ir gydymo procesą:

  1. Kodėl svarbu dalyvauti savo (savo artimojo) sveikatos priežiūros procese?

Labai svarbu sveikata domėtis ir rūpintis kuo ankščiau. Savo sveikata galėsite pasirūpinti, jei būsite įsitraukę į savo gydymo procesą, domėsitės eiga, žinosite vaistų sudėtį. Šiame trumpame filmuke trumpai sužinosite dėl kokių priežasčių svarbu įsitraukti į gydymo procesą.

2. Galbūt man vėžys. Kur kreiptis?

Patarimai, ką daryti, kuomet įtariate, kad jums yra onkologinė liga. Onkologines ligas gydančios institucijos Lietuvoje.

3. Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją onkologą?

Patarimai, ką atsinešti pas gydytoją – onkologą pirmą kartą atėjus į vizitą. Kokius klausimus reikia užduoti gydytojui. Kokius dokumentus/tyrimus reikėtų su savimi turėti.

4. Aktyvus vėžio gydymas baigėsi. Kas manęs laukia?

Koks etapas laukia po aktyvaus gydymo pabaigos? Kokius klausimus reikėtų aptarti su gydytoju – onkologu? Kokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją jau po gydymo? Kokie svarbūs profilaktiniai tyrimai? Atsakymus rasite šiame vaizdo filmuke.

5. Skausmo valdymas

Šio seminaro metu kartu su Švedijos Karolinksos instituto reabilitacinės medicinos gydytoja ir skausmo specialiste Indre Bilevičiūte Ljungar, skausmo klinikos gydytojais specialistais bei kanabinoidus tiriančiu mokslininku Aidu Adomaičiu aptariama skausmo mechanizmai ir tipai, kaip galima veiksmingai valdyti skausmą tiek vaistais, tiek nemedikamentiniais būdais, įvairios skausmo malšinimo galimybės bei apžvelgiamos pastarųjų metų studijos, atliktos su kanabinoidais.

7. Vizitas pas gydytoją onkologą

Vaizdo įraše pateikiami keli praktiški patarimai, kurie padės tinkamai pasiruošti vizitui pas onkologą ar kitą Jus gydantį mediką.

8.  Krūties implantų kompensavimo po onkologinio gydymo aspektai. POLA teisininko komentaras. 

Pacientams aktualus klausimas – krūties implantų po onkologinio gydymo kompensavimo aspektai Lietuvoje. POLA teisininkę Eveliną Nedzinskaitę kalbina POLA projektų vadovė Agnė Švainickienė. Kaip žinia, nuo 2022 m. sausio 1 d. buvo pradėtas krūtų implantų kompensavimas, kada PSDF lėšomis padengiamos jau ne tik krūties rekonstrukcijos operacijos, bet ir krūties implantų/plėtiklių išlaidos dėl vėžinių susirgimų. Sulaukiame išties nemažai moterų klausimų dėl implantų kompensavimo aspektų, kada esant neaiškiai kompensavimo tvarkai, užtrunkančių viešųjų pirkimų procedūrų, gydymo įstaigose moterims skirtingai pateikiama informacija. Įraše išgirsite, kaip klostėsi į POLA besikreipusios jaunos moters, kuriai buvo atlikta krūtų mastektomija ir rekonstrukcinė operacija su atkūrimu implantais, kada ji savo lėšomis įsigijo implantus ir kreipėsi į savivaldybės socialinės paramos skyrių dėl matarialinės paramos po sunkios ligos, istorija.

Esate nežinioje dėl galimo situacijos sprendimo? – kviečiame kreiptis į POLA dėl teisinių situacijų: https://pola.lt/konsultacijos/

9. Paveldimas krūties vėžys

Spalis – krūties vėžio žinomumo mėnuo. Šia proga Lietuvos onkologų draugija, Nacionalinis vėžio institutas ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pakvietė į visuomenei skirtą nuotolinį renginį su gyva diskusija apie paveldimą krūties vėžį. Renginio pradžioje – trumpa gyd. genetikės N. Kapitanovos paskaita apie su krūties vėžiu susijusias mutacijas, jų reikšmę ir rekomendacijas jas nustačius. Vėliau – gydytojų atsakymai į iš anksto pacientų pateiktus klausimus. Diskusijoje dalyvauja gydytojai krūties chirurgai, genetikai, radiologai, chemoterapeutai ir plastikos chirurgai.

Seminaras organizuotas įgyvendinant projektą „Pacientai pacientams“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

POLA PROGRAMĖLĖ