POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Vėžį sukeliantys rizikos veiksniai ir prevencija

Rūkymas ir jo žala

Ar žinote, kad rūkymas yra vienas pagrindinių vėžio rizikos veiksnių? Nepaisant to, rūkančiųjų skaičius pasaulyje tebeauga, o Lietuvoje rūko kas penktas žmogus. Dar liūdniau, kad remiantis tarptautiniais statistiniais duomenimis, net iki 60 proc. pacientų nepajėgia atsisakyti žalingo įpročio rūkyti net ir išgirdę plaučių vėžio diagnozę… Kad nebūtų per vėlu, dar kartą primename apie rūkymo žalą ir dalinamės patarimais, kaip atsisakyti šio žalingo įpročio. Informacija parengta pagal POLA išleistą Kembridžo profesorius R. Thomas knygą „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA)

Alkoholio vartojimas ir jo žala

Šalia rūkymo alkoholis yra vienas didžiausių vėžio rizikos veiksnių. Ar žinote, kad per dieną išgėrus 3 gėrimus, vėžio rizika padidėja 2-3 kartus, o rūkantiems dar daugiau? Išgeriantiems daugiau nei 50 g. alkoholio per dieną, rizika susirgti storosios žarnos vėžiu padidėja 1,5 karto, prostatos – 2 kartus? Dar daugiau moksliniais tyrimais grįstų faktų apie vėžio ir alkoholio sąsajas ir patarimų, kaip mažinti svaigiųjų gėrimų vartojimą, rasite mūsų video filmuke.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA)

Vėžio prevencija

Kiekvieną mėnesį Lietuvoje onkologinės ligos diagnozę išgirsta 1500 asmenų. Plačiai ir tinkamai taikant vėžio prevencijos priemones, onkologinėmis ligomis galėtų nesusirgti 1 iš 2 asmenų. Ką tikrai galime padaryti patys – atsisakyti svarbiausių rizikos veiksnių, tokių kaip rūkymo ir alkoholio, bei dalyvauti prevencinėse programose. Lietuvoje dalyvavimas šiose programose, deja, siekia tik 40 proc. Tad jei Jūsų siekis yra gyventi sveikiau, pasžiūrėkite mūsų video ir paskatinkite tai padaryti artimuosius.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA)

5 patarimai, kaip saugiai mėgautis saule

Saikingai būti saulėje sveika, o svarbiausia – saugotis, kad oda nenudegtų. Nudegus odą saulėje, melanomos rizika padidėja net tris kartus. Pasirinkti buvimui saulėje tinkamiausią metą padės ir šešėlio taisyklė – apie ją ir kitus svarbius saugaus buvimo saulėje pincipus primename mūsų trumpame video.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA)
POLA PROGRAMĖLĖ