Žarnyno sveikata ir vėžio prevencija

Kaip sveika mikrobiota mažina vėžio riziką?

Ar žinote, kad ant mūsų kūno ir jo viduje gyvena apie 100 000 milijardų mikroorganizmų: bakterijų, grybelių ir virusų. Kartu jie sudaro mūsų mikrobiotą. Mikrobiotos tyrinėjimai dažnai siejami su besivystančios personalizuotos medicinos praktika, tiksliąja diagnostika bei prevencinės medicinos vystymu ir ateityje gali pakeisti daugelį šiandien įprastų medicinos praktikų. Kviečiame susipažinti, kaip sveika žarnyno mikrobiota gali mažinti vėžio riziką.

Kas padeda, o kas kenkia žarnyno sveikatai?

Įsitikinę sveiko žarnyno svarba gerai mūsų savijautai, pakalbėkime, kaip galime padėti sau: ko reikėtų atsisakyti, o kas kaip tik padeda išlaikyti žarnyną sveiką.

Papildai su probiotikais: kaip išsirinkti tinkamus ir kada vartoti?

Kartais, kai mūsų žarnynui reikia pagalbos, galime pasitelkti papildus su probiotikais. Tačiau tyrimai atskleidė, kad veiksmingi yra tik geros kokybės probiotikų ir prebiotikų papildai. Kaip tokius atsirinkti iš pasiūlos gausybės?

Stomos priežiūra

Gyvenimas po žarnyno operacijos dažnu atveju pasikeičia, kada pacientams suformuojama stoma. Išvedus stomą, natūralu, kad kyla nerimas dėl pasikeitimų, susijusių su stomos priežiūra, maišelio keitimo rutina, specialia higiena, baiminamasi galimų kvapų ar garsų. Tačiau šiuolaikinės priemonės leidžia gyventi paprasčiau ir patogiau, nei iš pradžių gali atrodyti, kol su tuo nesusipažįstama ir neapsiprantama. Šiuolaikiniai maišeliai gaminami taip, kad tiktų įvairiam gyvenimo būdui. Išmatų rinktuvai nesipučia, nekaupia dujų, o filtrai sulaiko visus nemalonius kvapus. Kai prisitaikoma prie naujos realybės, galima gyventi visavertį gyvenimą.

Pristatome Jums video paskaitų ciklą „Stomos priežiūra“, kuriame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto lektorė dr. Jurgita Gulbinienė pateiks naudingų praktinių patarimų, kaip parinkti ir pritaikyti stomos maišelius, kaip prižiūrėti aplink stomą esančią odą, taip pat ir probleminę, sudirgusią odą.

Pirmojoje paskaitoje lektorė pasakoja apie stomos priežiūrai reikalingas priemones – vienos ir dviejų dalių išmatų rinktuvus uždaru ir atviru galu, kuo šie rinktuvai skiriasi, kaip dažnai jie keičiami. Sužinosite apie stomos priežiūrai reikalingas papildomas priemones.

Antrojoje paskaitoje „Stomos priežiūra. Vienos dalies rinktuvo uždėjimas ir nuėmimas“ sužinosite, kaip pasiruošti uždėti stomos maišelį: rankų higiena, indeliai vandeniui, šiukšlėms, vienkartinės pirštinės ir kt. Lektorė dr. Jurgita Gulbinienė demonstruoja, kaip uždėti vienos dalies rinktuvą atviru galu, esant ileostomai.

Trečiojoje paskaitoje „Stomos priežiūra. Dviejų dalių rinktuvas ir probleminė stoma“ lektorė dr. Jurgita Gulbinienė parodo, kaip uždėti ir nuimti dviejų dalių rinktuvą ir pataria, kaip prižiūrėti stomą, aplink ją esant sudirgusiai odai. Kviečiame žiūrėti.

POLA PROGRAMĖLĖ