POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Svečiuose pas onkologą

Kviečiame žiūrėti naują 2023 m. POLA nuotolinių seminarų rubriką „Svečiuose pas onkologą“.

„Pokalbis apie gyvenimą su gimdos kaklelio vėžiu“

Šiame įraše išgirsite gydytojos onkologės chemoterapeutės Dainoros Mačiulienės pranešimą apie gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnius, profilaktikos svarbą bei gyvenimą susirgus šia onkologine liga. Svečiuose taip pat dalyvavo ir į žiūrovų klausimus drauge atsakė gydytoja ginekologė Migla Gedgaudaitė. Renginį moderavo POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Kas yra inkstų vėžys?

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus apie inkstų ląstelių karcinomą. Juose sužinosite, kas sukelia šią onkologinę inkstų ligą, kokie jos gydymo būdai. Ar žinote, kad dažniausiai šio tipo navikai išsivysto 65-75 metų amžiaus asmenims, vyrams dvigubai dažniau nei moterims. Tačiau inkstų vėžiu gali susirgti bet kokio amžiaus žmogus. Pagrindiniai inkstų vėžio rizikos faktoriai – rūkymas, antsvoris, rečiau – paveldėjimas. Ši liga klastinga tuo, kad ankstyvose stadijose ne visada turi aiškiai išreikštus simptomus, jie išryškėja navikui augant. Pagrindiniai juntami inkstų ląstelių karcinomos požymiai – kraujas šlapime, maudžiantis skausmas, apčiuopiamas patinimas šone ar pilve.

Inkstų ląstelių karcinoma. Kas yra taikinių terapija?

Šiame video suteikiama informacijos apie inkstų ląstelių karcinomos gydyme skiriamus tirozinkinazės inhibitorius (dar vadinama TKI terapija), kurie sulėtina auglio augimą, jais blokuojami tam tikri mechanizmai ar ląstelių augimo būdai. TKI yra koncentruojama į tam tikrą sritį, dėl to yra žinoma kaip taikinių terapija. Sužinosite, kokie yra šalutiniai šio gydymo poveikiai.

Metastazavusio inkstų vėžio gydymas

Šis vaizdo įrašas supažindins Jus su pagrindiniais terapijų tipais, taikomais inkstų vėžio (inkstų ląstelių karcinomos arba ILK) gydymui. Pažengusios ILK terapijos tikslas – bendrai sulėtinti naviko plitimą.

Pristatome Jums POLA video paskaitų ciklą „Slauga namuose”, kuriose slaugos ir paliatyvios pagalbos specialistė, lektorė Laima Baršauskienė pateiks daug naudingų praktinių patarimų. Tinkamai pasiruošti ligonio slaugymui namuose yra labai svarbu – reikia suplanuoti ir apgalvoti, kaip pastatyti lovą, parinkti čiužinį, patalynę ir vykdyti slaugomo asmens pragulų profilaktiką. Lygiai taip pat svarbu slaugančiam asmeniui pačiam mokėti taisyklingų ir ergonomiškų judesių kasdienoje slaugant ligonį – vartant, sodinant, keičiant higienos priemones, patalynę ir pan.

Pirmojoje paskaitoje „Lovos pritaikymas slaugomam ligoniui“ išgirsite, kaip pritaikyti lovą, kokia lova turi būti, kokia padėtimi ją statyti kambaryje, taip pat, į ką atkreipti dėmesį parenkant čiužinį, klojant patalynę, kad būtų išvengiama pragulų formavimosi. Kviečiame žiūrėti.

Antrojoje POLA video paskaitų ciklo „Slauga namuose” dalyje lektorė, slaugos ir paliatyvios pagalbos specialistė Laima Baršauskienė pataria, ką būtina žinoti ligonį slaugančiam asmeniui – kaip tinkamai pasiruošti prieš atliekant tam tikras manipuliacijas. Sužinosite, kokia turi būti slaugančiojo asmens apranga, avalynė, kaip tinkamai naudotis vienkartinėmis pirštinėmis, kaip taisyklingai, netraumuojant savo nugaros patraukti pasislinkusį ligonį link galvūgalio ir daug kitų naudingų patarimų. Kviečiame žiūrėti.

Trečiojoje POLA video paskaitų ciklo „Slauga namuose” dalyje lektorė, slaugos ir paliatyvios pagalbos specialistė Laima Baršauskienė pasakoja, kaip slaugant ligonį vykdyti pragulų profilaktiką. Sužinosite, į ką labiausiai atkreipti dėmesį rūpinantis probleminėmis ligonio kūno vietomis, kokias pagalbines priemones pasitelkti, siekiant apsaugoti ligonį nuo pragulų. Kviečiame žiūrėti.

Kodėl svarbu prieš pradedant gydymą ir jo metu apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą?

Lektorė: doc. dr. Kristina Saldūnaitė.

Pristatome Jums pirmąją videopaskaitą iš praktinių patarimų ciklo apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja, kodėl svarbu prieš pradedant gydymą ir jo metu apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Burnos sveikata ypač svarbi kiekvienu gyvenimo tarpsiu – svarbi ji ir susirgus onkologine liga. Paskaitoje išgirsite apie pagrindinius veiksnius, sąlygojančius burnos ligų atsiradimą, kodėl svarbu palaikyti tinkamą burnos higieną ir išsaugoti sveikus burnos audinius.

Kviečiame žiūrėti.

Dantų šepetėlių ir dantų pastos pasirinkimo ir naudojimo aspektai

Lektorė: doc. dr. Kristina Saldūnaitė.

Kviečiame žiūrėti antrąją videopaskaitą iš praktinių patarimų ciklo apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja apie dantų šepetėlių ir dantų pastos pasirinkimo ir naudojimo aspektus. Paskaitoje išgirsite praktinių patarimų, kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą, kaip taisyklingai valyti dantis.

Pristatome Jums trečiąją videopaskaitą iš praktinių patarimų ciklo apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja apie tai, kaip rūpintis burnos sveikata, kaip naudotis tarpdančių šepetėliu, higieniniu siūlu, kaip pasirinkti burnos skalavimo skystį, gelius, pastiles.

Kviečiame žiūrėti.

POLA PROGRAMĖLĖ