POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Pasiūlymas drastiškai mažinti radiologinių tyrimų bazines kainas gali turėti pasekmių pacientų ir gydytojų kišenei

Sveikatos apsaugos ministrui pavedus, šią savaitę Valstybinė ligonių kasa (VLK) pateikė perskaičiuotas kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų bazines kainas, kurios drastiškai mažinamos.

POLA duomenimis, ką straipsnyje pažymi ir POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, jau dabartiniai radiologinių tyrimų įkainiai nedengia visų dėl jų patiriamų gydymo įstaigų sąnaudų (pavyzdžiui, už kompiuterinės tomografijos trijų sričių tyrimą šiandien Lietuvoje gydymo įstaigai mokama 71,47 eurų, kai realios tyrimo atlikimo sąnaudos valstybinėje gydymo įstaigoje siekia 176 eurus, už magnetinio rezonanso trijų sričių tyrimą mokama 105 eurus, kai realios sąnaudos – 369 eurų). Ir dabar darydamos kelių sričių tyrimus (o onkologiniams pacientams, kurie tiriami dėl galimo ligos progresavimo ar remisijos tokie tyrimai daromi dažniausiai) įstaigų sąnaudos yra 2-3 kartus didesnės nei gaunamas apmokėjimas už paslaugą. O juos siūloma mažinti dar labiau! Bijome, kad, sumažėjus įkainiams, skirtumą iš savo kišenės, deja, teks dengti pacientams. 2019 m. po bendro POLA, Nacionalinio vėžio instituto, Santaros klinkų, Kauno klinikų vadovų raštiško kreipimosi į SAM buvo žadama įkainius 2020 m. didinti. O dabar jie ir toliau mažinami.

Lietuvos medikų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojos Jurgita Sejonienė, kuri Vilniaus Santarų klinikose dirba gydytoja radiologe, teigimu, mažinimas turės labai skaudžių pasekmių visam sveikatos priežiūros sektoriui. Mat negaudamos pajamų gydymo įstaigos bus priverstos taupyti kirsdamos pirmiausia per medikų darbo užmokestį. Jeigu radiologinių paslaugų sąnaudos bus didesnės už pajamas, greičiausiai mažės ir gydytojų radiologų atlyginimai.

POLA prezidento įsitikinimu, šis sprendimas pažeidžia tiek pacientų lūkesčius, tiek prieštarauja Vyriausybės sprendimui kelti medikų atlyginimus. To rezultatai bus du: radiologams mažės atlyginimai, o pacientams išaugs priemokos ir laukimo eilės.

Kol galutinis sprendimas dar nepriimtas, tikimės, kad valdžios institucijos įsiklausys ir išgirs argumentus.

Detaliau kviečiame skaityti straipsnyje.

POLA PROGRAMĖLĖ