POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

POLA apklausa atskleidė onkologinių pacientų neviltį karantino metu

Karantinas tapo iššūkiu daugeliui onkologinių pacientų. Tą dar kartą patvirtino POLA parengta bendruomenės narių apklausa, kurioje sudalyvavo net 670 respondentų.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas pasakojo, kad iš gautų apklausos pacientų istorijų matome, kad vieni pacientai paslaugas gaudavo gana sklandžiai – jiems paskambindavo gydytojai arba greitai registruodavosi, o kiti turėdavo dienų dienas gaišti, kai juos siuntinėja: „registruojantis pas onkologą eik pas šeimos gydytoją“, tada šeimos gydytojas nežino, kaip registruoti. Tada tyrimą dėl COVID-19 liepia pasidaryti prieš atvykstant, tyrimo gal reikia važiuoti darytis į kitą miestą. Nepatogumų – daug. Taip, mes galime sutikti, kad paslaugos buvo teikiamos, bet, kad buvo teikiamos visiems – tai tikrai taip nebuvo.

Labiausiai neramina, kad tie skaičiai, kuriuos pateikėme palyginę pagal gydymo įstaigas, rodo, kad jų net neregistravo paslaugai. Pasakė, kad „mes tave registruosime rugpjūčio, rugsėjo mėnesiui“.

Blogiausia situacija, kai liepia laukti karantino pabaigos. „Tai gali būti toks atvejis, kai paskambinus kovo viduryje pacientui pasako, kad „palaukite, dabar neteikiame paslaugų, paskambinkite vėliau“. Paskambina balandžio viduryje, pasako: „ne, vis tiek dar Jūsų neregistruosime, paskambinkite vėliau“. Tada skambina vėl gegužę, ir vėl jų neregistruoja. Iš žmogaus pusės, kuris yra sergantis onkologine liga, negauna gydymo, ir nežino, kada jį gaus, yra labai didelis neapibrėžtumas. Pacientai negali kažkur privačioje įstaigoje gauti chemoterapijos arba spindulinės terapijos, nes tiesiog nėra tokių privačių įstaigų, kurios tą paslaugą galėtų teikti“, – pasakojo Š. Narbutas.

Apklausos rezultatus ir gydymo įstaigų komentarus rasite DELFI straipsnyje.

2020 06 08

POLA PROGRAMĖLĖ