POLA dalyvauja Europos Komisijos paskelbtuose projektų konkursuose

POLA rugsėjo mėnesį kartu su konsorciumo partneriais iš daugelio Europos Sąjungos šalių pateikė tris paraiškas Europos Komisijos paskelbtuose kvietimuose.

Pirmame Health for Europe (H4U) kvietime, kuriuo finansuojamos Europos kovos su vėžiu plano veiklos, POLA kartu su dar 42 konsorciumo partneriais pateikė paraišką sukurti Jaunimo, sergančio onkologinėmis ligomis europinį tinklą, o POLA šiame konsorciume patikėta sukurti ir administruoti Europinę platformą, jungiančią tiek onkologinius pacientus, jų artimuosius, tiek sveikatos priežiūros specialistus. Numatyta projekto trukmė – 18 mėn.

Kitos dvi paraiškos pateiktos Horizon Europe kvietimuose, kuriais siekiama sukurti informacinių technologijų sprendimus, padedančius pacientams aktyviau dalyvauti savo gydymo procese ir naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

DataTive konsorciume POLA dalyvauja kartu su Nacionalinio vėžio institutu ir dar 11 partnerių iš 10 šalių. Šiame projekte numatyta praplėsti POLA mobiliosios pacientų programėlės funkcionalumus (POLA programėlę, rengiant Europos kovos su vėžiu planą, kaip gerąjį pavyzdį išskyrė ir Europos Komisija) ir apskaičiuoti kompensuojamų vaistų onkologinėms ligoms gydyti efektyvumą ir taupomus kaštus, lyginant su kitais gydymo būdais.

Kitame ONCOREC konsorciume POLA dalyvauja kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Sveikatos apsaugos ministerija bei dar 25 partneriais iš 11 šalių. Šiame projekte siekiama sukurti skaitmeninį dirbtinio intelekto algoritmais pagrįstą sprendimų priėmimo įrankį, skirtą tiek sprendimų priėmėjams, tiek gydymo įstaigų vadovams, tiek ir pacientams, o POLA patikėta sukurti ir ištestuoti pacientams skirtus funkcionalumus. Šių dviejų projektų trukmė – 3 metai.

Paraiškų vertinimo rezultatai laukiami 2022 m. pirmą ketvirtį.

POLA džiaugiasi būdama pirmąja Lietuvos pacientų organizacija, dalyvaujančia Europos Komisijos paskelbtuose konkursuose ir vertina užsienio partnerių pasitikėjimą ir galimybę prisidėti prie ES lygiu kuriamų inovatyvių sprendimų, gerinančių onkologinių pacientų gyvenimo kokybę.

2021-09-27

POLA PROGRAMĖLĖ