POLA dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje, skirtoje gimdos kaklelio vėžio prevencinės programos 20-mečiui

POLA atstovės Jūratė Povilavičienė ir Valda Lukoševičienė dalyvavo sausio 26 d. Vyriausybėje surengtoje gimdos kaklelio vėžio žinomumo savaitei skirtoje apvalaus stalo diskusijoje „Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinei programai Lietuvoje 20 metų: kur esame, kur einame?“ Susirinkusius pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, pranešimus skaitė Sveikatos apsaugos ministerijos, Koordinacinių centrų atstovai, pasisakė šeimos gydytojai, akušeriai ginekologai, patologai, pacientų ir verslo atstovai.

Kaip diskusijos metu pažymėjo Jūratė Povilavičienė, atsižvelgiant į vis dar labai žemą moterų dalyvavimo gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje procentą (dalyvauja tik 40 proc.), pacientai labai suinteresuoti, kad prevencinė programa pradėtų veikti išties efektyviai. Tam būtina ne tik itin koordinuota informavimo ir kvietimų dalyvauti siuntimo pacientams sistema, bet pirmiausia reikalinga investuoti į pacientų sveikatos raštingumo didinimą, edukavimą apie tai, kodėl svarbu ir prasminga dalyvauti prevencinėse programose. Pasak J. Povilavičienės, taip pat labai svarbu komunikuoti apie vakcinacijos nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) svarbą, nes išties trūksta žinių, ar prasminga skiepytis jau pradėjus lytinį gyvenimą bei, esant ikivėžinių pakitimų, apie tai, kad vakcinuotis svarbu ne tik mergaitėms, bet ir berniukams, nes ŽPV sukelia ne tik gimdos kaklelio, bet ir kitų organų vėžį – burnos, gerklų, išangės, išorinių lytinių organų.

Dėkojame organizatoriams už kvietimą dalyvauti, galimybę išgirsti dvidešimtmetį skaičiuojančios prevencinės programos apibendrinimus, diskutuoti stipriųjų ir silpnųjų programos vietų identifikavimą.

2024-01-26

POLA PROGRAMĖLĖ