POLA kreipėsi į SAM dėl sunkių ligų sąrašo atnaujinimo

POLA Sveikatos apasaugos ministerijai išsiuntė raštą, prašydama peržiūrėti ir atnaujinti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003-12-31 įsakymu Nr. V-800 patvirtintą Sunkių ligų sąrašą, į jį įtraukiant visas onkologines ir hematologines ligas.

Praktikoje susiduriame, kad sunkių ligų sąrašas naudojamas pacientams suteikiant įvairias lengvatas ir socialinę paramą, todėl onkologiniai pacientai, kurių ligos kodai/ būklės nepapuola į minėtą Sąrašą, yra nepagrįstai diferencijuojami. Manome, kad visos onkologinės ir hematologinės ligos, o ne tik „III ir IV stadijos piktybiniai navikai“ yra sunkios eigos, reikalauja sudėtingo ir ilgo, dažnai ne vienerius metus trunkančio gydymo, sukelia gausius pašalinius gydymo poveikius.

Taigi paprašėme peržiūrėti ir atnaujinti Sunkių ligų sąrašą (1) įtraukiant visas onkologines ir hematologines ligas, ne tik III ir IV stadijos piktybinį naviką; arba (2) įtraukiant onkologinių ligų kodus, kaip jie šiuo metu yra išskiriami Lietuvos Respublikos sveikatos ministro įsakymo projekto 1 priede.

Visą raštą kviečiame skaityti šioje nuorodoje.

2023-01-20

POLA PROGRAMĖLĖ