POLA prašo užtikrinti onkologinių pacientų skiepijimą prioritetine tvarka

Š. m. sausio 8 d. POLA raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir kitas atsakingas institucijas dėl onkologinių pacientų įtraukimo į COVID-19 vakcina skiepijamų gyventojų prioritetines grupes. POLA prašo peržiūrėti COVID-19 vakcina skiepijamų gyventojų prioritetines grupes, užtikrinant, kad asmenys, kuriems mirties tikimybė ir ligos našta yra didžiausia, būtų skiepijami aukščiausio prioriteto tvarka.

Kaip pastebi Nacionalinis vėžio tyrimo institutas, vėžiu sergantiems pacientams yra 5-6 kartus didesnis COVID-19 ligos komplikacijų ir mirčių nuo COVID-19 dažnis nei įprastos populiacijos imčiai. Išskirtinai sunkiai COVID-19 pasireiškia plaučių vėžiu sergantiems pacientams: trečdaliui susirgusių infekcija baigiasi mirtimi.

Suprantame pandemijos keliamus iššūkius ir ribotą vakcinų kiekį, taip pat poreikį gyventojus suskirstyti į prioritetines grupes, tačiau manome, kad aktyviai besigydantys arba neseniai gydymą baigę onkologiniai pacientai turėtų būti įtraukiami į didžiausios rizikos pacientų grupę, o kiti remisijos nepasiekę onkologiniai pacientai būtų skiepijami anksčiau nei 65 m. amžiaus ir vyresni asmenys.

Atsižvelgdami į Europos medicininės onkologijos draugijos bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, taip pat užsienio šalių taikomą gerąją praktiką, įvertinus tai, kad visos onkologinės ligos, neskaidant jų pagal susirgimo tipą yra rizikingos, prašome peržiūrėti Nutarimo nuostatas, užtikrinant onkologinių pacientų skiepijimą prioritetine tvarka. Manome, kad formuojant tikslias Nutarimo formuluotes turi būti atsižvelgiama į onkologijos srities ekspertų rekomendacijas, todėl šiuo klausimu palaikysime Nacionalinio vėžio instituto poziciją ir siūlymus.

POLA raštas: DĖL ONKOLOGINE LIGA SERGANČIŲ ASMENŲ ĮTRAUKIMO Į COVID-19 VAKCINA SKIEPIJAMŲ GYVENTOJŲ PRIORITETINES GRUPES

2021 01 08

POLA PROGRAMĖLĖ