POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas – apie koronaviruso pamokas ir pasekmes

Birželio 18 d. POLA prezidentas Šarūnas Narbutas buvo pakviestas Seimo plenariniame posėdyje pasidalinti įžvalgomis apie koronaviruso pamokas ir pasekmes sveikatos apsaugai. Savo kalboje jis pabrėžė, kad įgarsina iššūkius su kuriais susiduria 100 000 Lietuvoje gyvenančių onkologinių pacientų.

Trys svarbios pamokos po akistatos su Covid-19 pandemija rodo, kad:

  1. Kad ir kaip beskaičiuotume sveikatos sektoriui trūksta lėšų. Todėl ir pacientų, ir medikų organizacijos, gydymo įstaigos ir universitetai vieningai kalba, kad mums reikia Nacionalinio susitarimo dėl sveikatos sistemos ateities.
  2. Būtina išnaudoti visą gydymo įstaigų tinklą. Rajoninių gydymo įstaigų pajėgumus. Privačias laboratorijas ir diagnostikos centrus. Didžiosiose gydymo įstaigose butelio kaklelis šiuo metu yra būtent diagnostinių tyrimų dalyje.
  3. Būtinos aiškios taisyklės kaip registruotis vizitui pas gydytojus. Tam turime ir įrankius ir gerąsias patirtis.

Visi pamatėme, kad sveikatos sistemą sustabdyti mokame. Tačiau šiandien matome, kad sveikatos sistemą įjungti yra daug sudėtingesnis uždavinys.

Pokalbį su Šarūnu Narbutu, išsamiau nagrinėjantį koronoviruso pamokas ir pasekmes galite perskaityti čia: https://bit.ly/3fMdSZV

2020 06 22

POLA PROGRAMĖLĖ