POLA prisijungė prie sveikatos edukacinės kampanijos „Būk savo sveikatos dirigentas”

Rugsėjo 12-osios vakarą Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčios koncertų salėje įvyko pirmasis edukacinės kampanijos „Būk savo sveikatos dirigentas”, prie kurios prisijungė ir POLA, renginys – koncertas „Šventasis šydas”. Šis renginys, apjungęs meno, muzikos ir mokslo kalbą, jautriai ir įtraukiančiai žiūrovams priminė apie onkologinių ligų prevencijos, sveikatos profilaktikos svarbą. Vokalinis kolektyvas „Baltic Solo Choir”, vadovaujamas dr. Egidijaus Kavecko, akompanuojant pianistui Motiejui Bazarui ir violončelininkei Elenai Daunytei, įtraukė į autentišką jausmingą, skaudžią, bet tuo pačiu ir šviesią istoriją apie jaunos moters kelią per onkologinę ligą, papasakotą jos sutuoktinio – kūrinio teksto autoriaus, poeto Charles Anthony Silvestri – lūpomis. Chorinės muzikos koncertą emocijomis papildė aktoriaus Giedriaus Arbačiausko skaitomi tekstai. Kūrinio pabaigoje savo kelionės per onkologinę ligą istorija, prasidėjusia prieš 9 metus, pasidalino POLA atstovė, Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC” vadovė Jurate Povilavičienė: „Nesvarbu, kad gydymas fiziškai sunkus, kartais – ir skausmingas, atimantis paskutines jėgas, bet noras gyventi yra didesnis už norą gailėti savęs. Daugelis buvusių svarbių dalykų tampa visiškai nebesvarbūs, kas erzino – nebeerzina. Kartais pajuokauju, kad vėžys man išoperavo pyktį ir pavydą, pradedi gyventi čia ir dabar, nes nežinai, kiek dar liko džiaugtis gyvenimu, kiekvieną dieną apkabini mylimuosius, sakai jiems, kaip stipriai juos myli, dėkoji Dievui už kiekvieną dieną ir priimi Gyvenimo dovaną su dėkingumu. Nebūkime vieni! Tereikia kreiptis pagalbos, priimti savo jausmus ir viltingai žiūrėti į priekį.“ Pasakojimą Jūratė užbaigė pakviesdama rūpintis savo sveikata ir dovanoti sau gimtadieniui sveikatos patikrą, kuri gali mums išsaugoti gyvybę.

Anksti diagnozuota onkologinė liga ar ikivėžiniai pakitimai – tai ne nuosprendis, o galimybė išvengti netekčių. Informacine kampanija, įtraukiančia šviesias istorijas, siekiama žadinti gyventojų rūpestį savo sveikata ir skleisti žinią apie esamas prevencines programas, ką jos reiškia ir kaip atliekamos.

Projekto „Būk savo sveikatos dirigentas“ partneriai – Lietuvos šeimos gydytojų profesinė sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos šeimos gydytojų kolegija, Lietuvos onkologų draugija, Nacionalinis vėžio institutas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, agentūra Idea Prima, Baltijos vaizdinė reklama.

2022-09-13

POLA PROGRAMĖLĖ