POLA pristato pirmąją mobiliąją programėlę onkologiniams pacientams

Kviečiame naudotis pirmąja Lietuvoje išmaniąja sveikatos programėle, pritaikyta onkologinių pacientų poreikiams.

KAIP PRADĖTI NAUDOTIS

Programėlę atsisiųsti ir ja naudotis gali tik POLA kortelės turėtojai. Atlikite šiuos žingsnius:

 • Pirmiausia, susikurkite savo paskyrą registras.pola.lt: paspauskite nuorodą „Registracija”, gavę prisijungimo kodą, susikurkite slaptažodį ir prisijunkite.
 • Prisijungę atsisiųskite programėlę į savo telefoną
 • Išsamią registracijos ir programėlės diegimo instrukciją rasite čia>>  

Neturite POLA kortelės? Užpildykite paraišką internetu ir kortelę atsiųsime Jums tiesiai į namus.

KODĖL VERTA NAUDOTIS POLA MOBILIĄJA PROGRAMĖLE

Lengvesnė ligos ir nepageidaujamų reiškinių kontrolė

 • POLA programėlėje galėsite patogiai registruoti, kaupti ir reguliariai atnaujinti informaciją apie nepageidaujamus onkologinės ligos ar jos gydymo sukeltus simptomus.
 • Greitai ir paprastai pasilyginsite, ar Jums būdingi simptomai taip pat pasireiškia ir kitiems tos pačios diagnozės pacientams (kuo daugiau tos pačios diagnozės asmenų naudosis programėle, tuo duomenys bus statistiškai tikslesni).
 • Kaupdami informaciją apie nepageidaujamus simptomus, vėliau galėsite aiškiau ir tiksliau apie juos informuoti savo gydytoją.

POLA kortelė Jūsų telefone

 • Programėlėje yra integruota Jūsų virtuali POLA kortelė.
 • Paprasčiau ir patogiau naudositės visais POLA kortelės privalumais, pvz. matysite savo gyvenamojoje vietovėje su POLA kortele taikomas nuolaidas.

Papildomos dovanos ir naudos

 • Už naudojimąsi POLA programėle rinksite taškus.
 • Priklausomai nuo taškų skaičiaus, gausite pirmumo teisę konsultuotis su specialistais, dalyvauti edukaciniuose renginiuose, nemokamai lankytis kultūros renginiuose, didžiuosiuose koncertuose.
 • Aktyviausiems POLA programėlės naudotojams padovanosime Kembridžo profesorius R. Thomas knygą „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti”.

Aktuali informacija

 • Pirmieji sužinosite svarbiausias onkologijos srities naujienas.
 • Lengvai ir patogiai matysite visą POLA rengiamą informaciją, kvietimus į renginius ir pan.

Galimybė prisidėti prie svarbių pokyčių onkologiniams pacientams

 • Jūsų programėlėje pateikiama nuasmeninta informacija leis teikti rekomendacijas ir tobulinti gydymo procesus šalies sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gydomi onkologiniai pacientai.
 • Dalyvaudami POLA apklausose, išsakysite savo nuomonę ir lūkesčius apie onkologinių pacientų poreikius.
 • Prisidėsite prie vaistų kompensavimo proceso tobulinimo.

Asmens duomenų saugumas

 • Jauskitės saugūs – visi programėlėje saugomi ir skelbiami pacientų duomenys bus anonimiški, jie priklausys tik Jums. Nei programėlės kūrėjai, nei POLA neturės Jūsų nenuasmenintų duomenų (nežinosime Jūsų vardo, pavardės). 

Atsisiųskite POLA mobiliąja programėlę dabar ir patys išbandykite jos privalumus!

Turite sunkumu įsidiegiant ar naudojantis programėle? Informuokite mus el. paštu: registras@pola.lt 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

NAUDOJIMASIS PROGRAMĖLE

Ar suteiksite pagalbą, išmokstant naudotis programėle?

Taip, POLA komanda organizuos bent tris mokymus pacientams, kurie norėtų naudotis programėle, bet nemoka. Taip pat konsultuosime el. paštu ( registras@pola.lt ), telefonu, kada reikės ir kiek reikės.

Ar programėle galima naudotis nemokamai? Ar programėlė ateityje taps mokama?

POLA programėlė onkologiniams pacientams yra ir bus nemokama.

Ar ne onkologiniai pacientai galės naudotis šia mobiliąja programėle?

Ne, POLA programėlė skirta tik POLA kortelės turėtojams – onkologiniams pacientams.

Ar POLA programėle galiu naudotis stacionariame ar nešiojamame kompiuteryje?

Taip, POLA programėlė bus pritaikyta naudotis visomis platformomis. Mes rekomenduojame šia programėle naudotis savo mobiliajame telefone.

FUNCIONALUMAI

Kas yra POLA taškai? Už ką jie yra duodami? Kokia man iš to nauda?

POLA programėlės bendruomenei už naudojimąsi ja (pvz. užsiregistravimą, apklausų pildymą, grįžtamąjį ryšį, t.t.) bus suteikiami ir kaupiami POLA taškai. Surinkus tam tikrą kiekį taškų, gausite įvairius pasiūlymus bei prizus (pvz. individualios konsultacijos, nemokami kvietimai į parodas, kultūros renginius, koncertus, POLA atributika bei knygos, t.t.).

Kodėl svarbu paspausti nuorodą „prenumeruoti“?

Paspaudę nuorodą „Prenumeruoti”, Jūs pirmieji gausite personalizuotus (pagal Jūsų ligą, vietovę ar kitus parametrus) skirtus pranešimus bei kvietimus.

DUOMENŲ SAUGUMAS

Ar mano duomenys nebus parduodami kitoms įstaigoms? Kaip užtikrinsite, kad programėlės naudotojų duomenys nebus naudojami komerciniais ar kitokiais netinkamais tikslais?

POLA jokių konkretaus paciento duomenų neparduos jokiai įstaigai ar įmonei. POLA atliktos analizės bus skelbiamos viešai ir visiems prieinamos, tačiau visais atvejais duomenys bus nuasmeninti.

Jeigu skelbiami duomenys bus anonimiški, kaip jie bus naudojami mokslinėse publikacijose?

Šiuo projektu POLA siekia, kad apie Lietuvos pacientų ir sveikatos sistemos problemas sužinotų kuo daugiau žmonių, todėl surinkus pakankamą kiekį duomenų, POLA rengs mokslines publikacijas, kuriose naudojantis tinkama metodologija aprašys onkologine liga sergančių pacientų demografines, socialines, ekonomines ir medicinines problemas, tam pakaks nuasmenintų duomenų.

Jei užsiregistravęs programėlėje vėliau nuspręsiu ja nebesinaudoti, ar mano duomenys ir toliau liks joje? Kas tokiu atveju bus daroma su mano duomenimis?

Jei ištrinsite POLA programėlę, POLA daugiau duomenų nebekaups. POLA pagal bendrajį duomenų apsaugos įstatymą įsipareigoja saugoti nuasmenintus duomenis. Daugiau informacijos galite rasti mūsų tinklapyje: https://pola.lt/pagalba-sau/#privatumo-politika

Kaip ir kokias tikslais bus naudojami programėlės naudotojų duomenys?

Nuasmenintus duomenis analizuos POLA ir apibendrintą informaciją (ne konkretaus paciento ligos duomenis) teiks raštu vaistų ir kitų sveikatos technologijų vertinimo (kompensavimo) procese, taip pat programėle besinaudojantiems pacientams bus siunčiamos specializuotos apklausos, siekiant išsiaiškinti konkrečia liga (pvz. krūties, prostatos, storosios žarnos, kiaušidžių, plaučių vėžiu, melanoma) sergančių pacientų problemas (gyvenimo kokybės klausimai, priemokos, šalutinis gydymo poveikis).

Ar bus galima susipažinti su apklausų, mokslinių tyrimų ir publikacijų bei kitais rezultatais?

Taip, visi POLA atliktų analizių rezultatai bus skelbiami viešai POLA interneto svetainėje, socialinėje medijoje, renginių metu.

Kaip užtikrinsite, kad programėlės naudotojų duomenys nebus nutekinami ir atskleidžiama konfidenciali informacija?

Už visą informacijos saugojimą bus atsakinga POLA. POLA matys tik mažą dalį Jūsų įvedamų duomenų ir visi jie bus nuasmeninti (nežinosime, kas tuos duomenis pateikė).

Kas turės prieigą prie programėlėje įvestų jos naudotojų duomenų?

Tik POLA turės prieigą prie nuasmenintų Jūsų naudotojų duomenų.

Kokią naudą iš šio projekto turi POLA?

Norime sveikatos politikams parodyti realų ir metodologiškai pagrįstą vaizdą, su kokiomis problemomis susiduria POLA atstovaujami pacientai, todėl analizuosime nuasmenintus duomenis ir teiksime pastabas ir pasiūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai, Valstybinei ligonių kasai, Seimui.

2020 12 09

POLA PROGRAMĖLĖ