Pradėjo veikti virtualus asistentas prostatos vėžiu sergantiems ir jų artimiesiems

„Europa Uomo“ organizacija, vienijanti prostatos vėžiu  sergančius Europos pacientus ir jų artimuosius, kviečia išmėginti svetainėje įdiegtą „virtualų asistentą“ – atsakymai jame pateikiami net 95 kalbomis, taip pat ir lietuvių kalba.

Kaip  naudotis virtualiu asistentu? Paspaudę mėlyno kalbos burbulo piktogramą, esančią Europa UOMO puslapio https://www.europa-uomo.org/ apačioje, dešinėje. Įvedus klausimus į dialogo laukelį, virtualus asistentas gali atsakyti į klausimus apie prostatos vėžio diagnozavimą ir gydymą. Jis gali bendrauti 95 kalbomis – automatiškai konvertuodamas į tą kalbą, kuria klausimas užduodamas.

SVARBU! Nors naudojimasis virtualiu asistentu yra anonimiškas, tačiau svarbu laikytis saugumo ir neįvedinėti asmens duomenų, tokių kaip vardas, pavardė, adresas, asmens dokumento numeris, telefono numeris ir pan.

„Europa Uomo“ sukurtas robotas atveria naujų galimybių vėžio srityje. Bendradarbiaujant su Švedijos dirbtinio intelekto bendrove sukurtas pokalbių robotas buvo „apmokytas“ atsakinėti į klausimus apie prostatos vėžį. „Tai naujas būdas kiekvienam gauti patikimos informacijos apie prostatos vėžį gimtąja kalba“, – sako „Europa Uomo“ pirmininkas Günther Carl. „Tai jokiu būdu nepakeičia gydytojo konsultacijos, tačiau gali suteikti vertingos informacijos, kuri gali padėti vyrams priimti svarbius sprendimus, pavyzdžiui, dėl tyrimų ir gydymo. Tobulinsime pokalbių robotą ir suteiksime jam daugiau informacinės medžiagos, kuria jis galės naudotis. Todėl norime, kad žmonės jį išbandytų ir praneštų mums, ką apie jį mano. Galėsime padaryti pakeitimų, kad jis būtų patogesnis naudoti“.

2024-06-11

POLA PROGRAMĖLĖ