POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Š.Narbutas: pseudo argumentai dėl naudos pacientams – neįtikina

Balandžio 22 d. Vyriausybėje svarstant Nacionalinio vėžio instituto (NVI) pavaldumo klausimą nuskambėjo siūlymas, kad institutą valdytų dvi ministerijos – Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos. POLA mano, kad dvigubas pavaldumas leistų užtikrinti aukštą medicinos paslaugų lygį pacientams ir išlaikytų įstaigos mokslinį potencialą. Visgi, kaip pridedamame straipsnyje pažymi POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, bet kokia permaina reiškia, jog darai pauzę, o po to išeini arba su nauja kokybe, arba krenti žemyn.

Nuo du tūkstančiai keturioliktųjų, kai NVI įgijo autonomiją, reikalai šovė į viršų. Tą rodo faktai ir užsienio ekspertų analizės: eilės trumpėja, mokslinės produkcijos gausėja, dirba multidisciplininės komandos, išspręsti kompetencijų klausimai. Institutas vykdo daug klinikinių tyrimų, juose dalyvaujantys pacientai vaistą gali gauti iš karto, o ne po aštuonerių metų, kai jis bus kompensuojamas šalyje, tad šimtai pacientų turi galimybę išsigelbėti.

NVI stacionaro skyriuose kasmet gydosi virš 10 tūkst. pacientų, atliekama beveik 6 tūkst. chirurginių operacijų, 20 tūkst. chemoterapijos ir arti 30 tūkst. radioterapijos procedūrų. NVI Konsultacinėje poliklinikoje kasmet sulaukiama virš 100 tūkst. pacientų vizitų, dar apie 10 tūkst. žmonių užsuka padaryti prevencinius tyrimus, dalyvaudami atrankinės vėžio diagnostikos programose.

Tad prieš imantis pertvarkos turi būti aiškiai įvardinta, kas pagerės, o visgi apsisprendus pertvarką vykdyti, imtis visų įmanomų priemonių tą užtikrinti.

Dugiau apie tai skaitykite straipsnyje.

POLA PROGRAMĖLĖ