POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Spaudos konferencijoje: Š.Narbuto akcentai dėl onkologinių pacientų problemų

Šiandien įvykusioje spaudos konferencijoje POLA prezidentas Šarūnas Narbutas dar kartą priminė apie onkologinių pacientų, skaičių, kurių Lietuvoje – daugiau nei 100 tūkstančių ir pasidžiaugė, kad vyriausybė išgirdo POLA siūlymus. Visgi, stebint tendencijas, prognozuojama, jog per savo gyvenimą onkologinės ligos diagnozę, išgirsime kas antras.

„Galime džiaugtis, kad vėžys jau nebėra mirties nuosprendis ir dauguma pacientų su šia liga gyvena ne vieną dešimtmetį. Prieš metus, minėdami Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, pabrėžėme socialines problemas, su kuriomis susiduria pacientai ir jų artimieji: nuo diskriminacijos darbe iki stokojamų transporto lengvatų ir socialinės ar finansinės paramos. Apklausę tūkstančius mūsų bendruomenės narių, pamatėme problemos mastą: su diskriminacija dėl ligos susiduria daugiau nei pusė onkologinių pacientų, 90 proc. onkologinių pacientų pirmaisiais mėnesiais po diagnozės dar neturi neįgaliojo statuso, todėl negali pasinaudoti socialinėmis garantijomis. Be abejonės, džiaugiamės, kad Vyriausybė išgirdo mūsų siūlymus ir teikiamais įstatymų pakeitimo projektais siekia padėti šimtams tūkstančių pacientų ir jų artimųjų“, – sako Š. Narbutas.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) – tai viena didžiausių skėtinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, vienijanti beveik 30 pacientų organizacijų ir daugiau kaip 14 tūkst. onkologinių pacientų. Savo veikloje POLA atstovauja ir gina onkologinių pacientų interesus valdžios institucijose ir įvairiose viešosios politikos formavimo srityse, taip pat siūlo įvairias paslaugas, tokias kaip psichologinė ar teisinė pagalba, galimų gydymo alternatyvų įvertinimas, taip pat beveik 100 POLA partnerių nuolaidų ir nemokamų paslaugų.

Daugiau apie įvykusią spaudos konferenciją:
LRV pranešimas spaudai.
LRT panorama. Nuo 09:23 min iki 13:14 min.
LRT radijo žinios. Nuo 03:47 min. iki 05:09 min.
LRT: Onkologiniams ligoniams SADM siūlo lengvatas transportui, didesnes išeitines išmokas.
LNK žinios.
DELFI: Onkologiniams ligoniams SADM siūlo lengvatas transportui, didesnes išeitines išmokas
15 min.: Onkologiniams ligoniams SADM siūlo lengvatas transportui, didesnes išeitines išmokas
TV3: Gera žinia onkologiniams ligoniams – daugiau nuolaidų, lengvatos darbe.
ALFA: Onkologiniams ligoniams SADM siūlo didesnę socialinę apsaugą.
DIENA: Lengvatos transportui ir didesnės išeitinės išmokos?
LRYTAS: Sergantiems onkologinėmis ligomis siūlo taikyti lengvatas.

POLA PROGRAMĖLĖ