Spaudos konferencijoje Seime diskutuota apie tai, kaip padėti negalią turintiems asmenims, kuriems tenka išgyventi gaunant 173 Eur išmoką

Lapkričio 3 d. POLA direktorė Neringa Čiakienė dalyvavo Seime vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje buvo plačiau aptarta problema, kai negalią įgiję vyresni nei 24 m. amžiaus asmenys, neturintys minimalaus darbo stažo, turi gyventi gaudami tik 173 Eur/mėn. (1 šalpos pensijos) dydžio išmoką. Dėkojame Seimo narėms Monikai Ošmianskienei ir Morganai Danielei už iniciatyvą sprendžiant šią problemą.

N. Čiakienė padėkojo onkologine liga sergančiai, sunkią negalią turinčiai Oksanai,kurios iniciatyva buvo iškelta opi problema, ir pažymėjo, kad itin svarbu, jog tokie žmonės kaip Oksana imasi iniciatyvos, ne tik kad patys sunkiai gyvendami, susidurdami su kasdieniais sunkumais, tuo pačiu sprendžia ne vien savo, bet ir visų kitų, atsidūrusių panašioje situacijoje, problemas. Pasak N. Čiakienės, atsižvelgiant į sunkią ekonominę situaciją šalyje, belieka tikėtis, kad siūlomi įstatymo pakeitimai atvers kalią taip reikalingiems pokyčiams. „Socialinės rūpybos klausimai yra vieni svarbiausių pacientų bendruomenei. Būtent šios srities klausimai aktualiausi, kada pacientai į POLA kreipiasi pagalbos, informacijos. Natūralu, kad turint mažas pajamas, susidūrus su liga ne tik kad sunku išgyventi, dar blogiau yra tai, kad tokia padėtis nesudaro jokių sąlygų sveikatai pagerinti, žmonės nieko neišgali sau leisti, negali patenkinti net bazinių poreikių. Šios aplinkybės ypatingai skaudžiai veikia ir gyventojų psichinę sveikatą, kada sunku įžvelgti šviesą gyvenime,“ – sakė POLA direktorė. Ji išreiškė viltį, kad  teikiami siūlymai keisti žemiau skurdo ribos esančių padėtį bus išgirsti.

Registruotais įstatymo projektais minėtai asmenų grupei siūloma skirti 2 šalpos pensijų bazės dydžių pensiją, taip pat nenutraukti šalpos neįgalumo pensijos mokėjimo tuo atveju, jei toks asmuo įsidarbina. Plačiau – vaizdo įraše.

POLA PROGRAMĖLĖ