POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Susitikime premjeras pažadėjo esminių permainų onkologiniams pacientams

Šiandien POLA komanda (Šarūnas Narbutas, Neringa Čiakienė, Irena Švedienė) drauge su kitomis pacientų draugijomis dalyvavo susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu. Tai jau antrasis susitikimas, kuomet aptariamos onkologinių pacientų problemos.

Šįsyk sutarta dėl svarbiausių:
– Vyriausybė Seimui teiks įstatymo projektą, kurį priėmus visiems onkolginiams pacientams bus taikoma lengvata (iki 50 proc. dydžio) keliaujant tiek autobusais, tiek ir traukiniais.

– rasti galimybes nuo balandžio mėn. pradėti kompensuoti šiuo metu kompensuojamų vaistų sąraše lėšų laukiančius inovatyvius, pacientams gyvybiškai svarbius vaistus.

– priimti sprendimus, užtikrinsiančius pacientų ir jų artimųjų apsaugą nuo diskriminacijos darbe, kuomet apie ligą darbdaviui pranešęs pacientas ar jo artimasis, būdamas gydymosi procese ir neturėdamas jį apsaugančio neįgaliojo statuso, yra atleidžiamas iš darbo, kadangi darbdaviai nenori darbuotojų, kurie didžiąją dalį laiko skiria gydymui.

POLA, kaip pacientus ir jų draugijas vienijančiai organizacijai, tai yra itin jautrūs ir svarbūs klausimai, kurie, tikimasi, bus išspręsti ir onkologinių pacientų gyvenimas bent šiek tiek palengvės.

POLA PROGRAMĖLĖ