POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

tv3.lt: savo teises žino ne kiekvienas pacientas. POLA apklausa ir Š.Narbuto komentaras

Onkologiniams pacientams siųsdami apklausą apie diagnostinius tyrimus, klausėmė, ar gydytojai jums rekomenduoja kitas įstaigas? Ir ką mes pamatėm? Kad ne visais, bet dauguma atvejų, niekas nieko nerekomenduoja. O ar jūs pabandėte paklausti savęs, kodėl?

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, duodamas interviu TV3.lt, pastebi, kad pacientų į kitas įstaigas „paleisti“ poliklinikos nenorinčios dėl labai paprastos priežasties – taip jos neteks apmokėjimo už paslaugas: „Pacientai yra vaikštantis „pinigų krepšelis“ ir įstaiga nenori, kad jis išeitų kitur. Ir kai gydymo įstaiga sako, kad jiems pacientas svarbiausia, reikia suvokti, jog turima omenyje, kad jo pinigai ateitų, o ne kad pacientas gautų pagalbą, kada ji jam reikalinga“.

Išankstinė registracija internetu taip pat veikia ne taip, kaip tikisi pacientai. Prie jos kaip ir galima prisijungti, bet į sistemą prisijungusių įstaigų yra mažuma, keli pirminės sveikatos priežiūros centrai ar statutinių pareigūnų gydymo įstaigos. Taip pat turime sergu.lt, kur realiai nematome visų gydytojų konkrečių laikų. Nes gali atrodyti, jog visi laikai užimti, o nuėjus į gydymo įstaigą paaiškėja, kad gydytojas priimti gali.

Ką į šiuos komentarus atsako Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė bei Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, skaitykite straipsnyje.

POLA PROGRAMĖLĖ