POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

VLK paskaičiavo realybės neatitinkančias radiologinių tyrimų kainas

Portalas lsveikata.lt nagrinėja, kokius įkainius už radiologinius tyrimus paskaičiavo Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Nuodugniai skaičiavę VLK specialistaii priėjo prie išvados, jog ilgus metus už kai kuriuos šiuos tyrimus buvo… stipriai permokama. Kadangi pagal VLK suskaičiuotas kainas apmokėjimas už minėtas paslaugas gydymo įstaigoms turėtų mažėti perpus, buvo sugalvota įvesti laikinuosius kompensacinius priedus.

Gydytojams radiologams neaišku, kaip VLK tokias kainas apskaičiavo. Kelios įstaigos paprašytos siuntė ekonominius skaičiavimus, kiek kainuoja kompiuterinio tomografo (KT) ir magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimų paslaugų teikimas. Pagal įstaigų skaičiavimus, minėtų tyrimų savikaina nesumažėjo, naudojama įranga, jos priežiūra, remontas neatpigo. Dar daugiau – pačių išlaidų tik padaugėjo, nes dėl plintančio koronaviruso nepalyginamai dažniau vykdoma priemonių, patalpų dezinfekcija, naudojama daugiau asmens apsaugos priemonių. Lieka neaišku, kaip gydymo įstaigų siųstos tyrimų sąnaudos, įvedus į VLK formules, sumažėjo net kelis kartus?

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas sako: „Pokyčiai įnešė daugiau neaiškumo. Atsirado kompensacinis priedas. Kas tai per daiktas? Net nežinau jokio teisinio pagrindo, kur būtų nurodytas toks dalykas kaip kompensacinis priedas. Kam ir kokiomis sąlygomis jis taikomas? Nematau jokių argumentų, kas čia padaryta geriau. Jei jau tikrai tikslas buvo padindi kelių zonų tyrimų įkainį, reikėjo tai ir padaryti. Taip, jis kilsteltas dešimčia procentų, bet tai vis tiek nepadengia šio tyrimo kaštų. Beje, lapkričio mėnesį teks peržiūrėti įkainius įtraukiant ir amortizacinius įrangos kaštus. Tad kam dabar tokia skuba, o ne lapkritį? Labai tikiuosi, kad dėl šių VLK sprendimų radiologinių tyrimų eilės, kurios karantino metu išaugo iki trijų ar net šešių mėnesių, sutrumpės iki mėnesio.“

Kokias kainas pateikė Nacionalinis vėžio institutas ir kokias VLK, informaciją rasite čia: https://bit.ly/3c3mRo8

POLA PROGRAMĖLĖ