POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

Vykstant į gydymo įstaigą – prašoma atlikti COVID – 19 testą

PACIENTAMS SVARBI INFORMACIJA

Nuo šios savaitės gydymo įstaigose įsigaliojo svarbūs pakeitimai dėl pacientų priėmimo. Pacientų prašoma atvykstant į įstaigą būti atlikus testą dėl COVID – 19. Dėl šio pasikeitimo yra priimtas sprendimas, kurio nuorodą rasite čia: https://bit.ly/2YAyfnL ‼️

Norėdami atlikti testą, pacientai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytojus, kurie elektroniniu būdu turėtų išrašyti siuntimą testą atlikti mobilioje laboratorijoje.

Dalijamės informacija, kaip savo darbą organizuoja didžiausius onkologinių pacientų srautus priimanti įstaiga – Nacionalinis vėžio institutas (NVI):

1. Pacientui atvykus be COVID-19 testo atsakymo, tuo atveju, jei pacientas neturi COVID simptomų ir kuriam reikalinga chemoterapija ar radioterapija ir ji buvo gaunama anksčiau (tęstinis gydymas), COVID-19 testą paims prieš/po procedūrą NVI. Ir atliks ne rečiau nei kas 2 savaites.
2. Pacientams prieš procedūrą rekomenduojama 7 dienų saviizoliacija.
3. Pacientai, jaučiantys COVID-19 simptomus prieš atvykstant turi susisiekti su gydančiu onkologu ir suderinti vizito laiką.
4. COVID-19 testo neturėjimas onkologiniams pacientams nestabdo paslaugų gavimo NVI.

NVI rengia lankstinuką pacientams, kuriame bus esminė informacija, kaip pasiruošti konsultacijoms.

Kitos, onkologinius pacientus priimančios įstaigos, šį klausimą gali spręsti kitaip, primygtinai prašydamos atvykti tik gavus COVID – 19 testo rezultatus.

Testai turi būti atliekami ne tik stacionarizuojamiems, bet ir dienos stacionare gydomiems pacientams. Tačiau, kai atvykstama tik konsultacijai ar tęsti medikamentinį gydymą, kuris vartojamas peroraliniu būdu (ne injekcijos), COVID-19 testo nereikia.

POLA PROGRAMĖLĖ