Žinių, patirčių, įkvėpimo, bendrystės savaitgalis POLA komandai Lazdijų raj.

„Juo stipresnis Jūsų altruizmas visų gyvų būtybių atžvilgiu, juo esate drąsesnis. O turėdami daug drąsos, Jūs nesuklupsite prieš negandas ir neprarasite vilties. Taigi užuojauta taip pat yra ir vidinės stiprybės šaltinis. Vidinė stiprybė padeda išsiugdyti tvirtą ryžtą, o tvirtu ryžtu galima įveikti bet kokias kliūtis“. Tai Dalai Lamos XIV žodžiai, puikiai nusakantys nuotraukose matomų asmenų – POLA komandos narių, vilties ir šviesos nešėjų asmenybes.

Jie – septynios dešimtys asmenų – onkologinius pacientus ir jų artimuosius vienijančių draugijų vadovai ar atstovai iš Marijampolės, Jurbarko, Elektrėnų, Lazdijų, Kauno, Šiaulių , Šilutės, Ukmergės, Utenos, Vilkaviškio, taip pat POLA kortelės ambasadoriai iš Alytaus, Jurbarko, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir Trakų, beigi Lietuvos galvos smegenų navikais sergančių ir jų globėjų draugijos, Paliatyvios medicinos centro VITA DIGNA, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos, Všį Inkocentro, asociacijos AUŠVIS atstovai, POLA vadovai ir darbuotojai rinkosi šį savaitgalį Lazdijų rajone į jau tradiciją tapusį metinį POLA komandos suvažiavimą.

Suvažiavimas kaip niekad buvo turtingas žinių įgijimo, įgūdžių lavinimo, patirčių perėmimo galimybėmis, bei turiningas ir išskirtinis savo kultūrine – pramogine programa.

Prasidėjęs ketvirtadienį nuotoliniu seminaru apie asmens duomenų apsaugos ypatumus, POLA kortelių išdavimo ypatybes, tęsėsi šeštadienį  bendradarbystės dirbtuvėse sprendžiant iššūkius, susijusius su paciento pacientui teikiama (ar potencialiai galima suteikti) pagalba,  gilinantis į akistatos su mirtimi klausimą, bendravimo su paliatyviais onkologiniais pacientais ypatumus, dailės terapijos galimybes. Sekmadienis vėl skatino susikaupti gilinantis į tai, kokias paslaugas gali gauti onkologiniai pacientai regionuose, kaip reikėtų atsakyti į pacientams aktualius klausimus dėl tyrimų, siuntimų, vakcinų, kitų aktualių sveiktos priežiūros aktualijų.

Intensyvią „mokslų“ programą subalansavo bendravimas su bendražygiais iš visos Lietuvos, Lazdijų rajono savivaldybės merės Ausmos Miškinienės, tarybos nario Albino Žymančio apsilankymas, jautriausias emocijas iššaukė Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotojai kultūrinei veiklai Ingridos Malinauskienės suburtos trupės specialiai mūsų auditorijai parengtas spektaklis, o linksmintis iki paryčių skatino nuostabūs „Rojaus obuoliukų“  vyrai.

Ačiū labai visiems dalyvavusiems už gerą laiką,  nuostabiai Lazdijų komandai su Dale Pupininkaite priešakyje už svetingumą ir neprilygstamus organizacinius gebėjimus, lektoriams, moderatoriams ir pranešėjams Paulius Rakštys, Šarūnas Narbutas, Virginijus Šaulys, Laima Baršauskienė, Aidas Adomaitis, Renata Pribušauskienė, Martynas Gedminas už naudingą laiką, o EEE FM Aktyvių piliečių fondui – už tai, kad Jūsų paramos dėka, turėjome tokį nuostabiai prasmingą susitikimą.

Daugiau susitikimo akimirkų:

https://www.facebook.com/POLAasociacija/posts/3813129225459285

2021-08-30

POLA PROGRAMĖLĖ