Apie pacientų iššūkius onkologinės ligos kelyje kalbėjome VI prof. L.L.Griciūtės vardo NVI konferencijoje

Kovo 1 d. POLA direktorė Neringa Čiakienė dalyvavo renginyje „VI prof. Liudvikos Laimos Griciūtės vardo NVI konferencija: vėžio prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos“. Trečiojoje renginio dalyje direktorė skaitė pranešimą Pacientų iššūkiai onkologinės ligos kelyje. Pristačiusi POLA organizacijos teikiamą pagalbą onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems, N. Čiakienė akcentavo 2023 m. vasarį POLA vykdytos pacientų apklausos pagrindinius rezultatus, nusakančius pacientų vertinimą, pasitenkinimą gydymo paslaugų prieinamumu ir jų kokybe. Apklausa parodo, kaip atliepiami svarbiausi pacientų lūkesčiai kokybei, orientacijai į pacientą, paslaugų prieinamumui. Pasak direktorės, pacientai akcentuoja jiems svarbius kokybės elementus, kas apima užtikrintumą dėl kitų vizitų, išsprendimą su sveikata susijusių problemų ar žinojimą, kaip tai bus sprendžiama, procesų patogumą ir aiškumą, personalo pagarbą ir mandagumą, papildomas paslaugas, padedančias sveikti, paciento laiko gerbimą. Svarbiausius akcentus N. Čiakienė iliustravo cituodama apklausoje pateiktus pacientų atsiliepimus.

Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta aptarti vėžio prevencijos naujienoms, dėmesį skiriant personalizuotos medicinos strategijos onkologijoje temai, gimdos kaklelio, krūties vėžio, storosios žarnos vėžio prevencijos naujienoms, Lietuvos prostatos vėžio prevencijos programos modeliui Europai; antroji dalis – aptarti vėžio gydymo naujienoms, ypač Lietuvos onkologų partnerystės su tarptautinėmis organizacijomis naudą pacientui, kiaušidžių vėžio, metastazavusio prostatos vėžio, išplitusios inkstų ląstelių karcinomos gydymą, imunoterapijos sukeltus pašalinius reiškinius ir ką apie tai reikėtų žinoti bendrosios praktikos gydytojui, apie paliatyviają pagalbą. Trečioji konferencijos dalis buvo skirta paciento keliui – temoms apie žaliuosius koridorius ir PSCP patirtis, žaliuosius koridorius universiteto ligoninėje, NVI paciento kelią, paciento iššūkius.

Šiemet pirmą kartą surengta nuotolinė „Pacientų akademija“, kurioje Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) bendruomenės nariai pateikė savo klausimus NVI specialistams. Virtualų renginį moderavo NVI gydytojas chirurgas doc. dr. Audrius Dulskas. Pacientų akademijos vaizdo įrašą kviečiame žiūrėti šioje nuorodoje.

Organizatorių nuotraukos.

2024-03-01

POLA PROGRAMĖLĖ