POLA PROGRAMĖLĖ
Gauti POLA kortelę
POLA PROGRAMĖLĖ

POLA kortelė

POLA kortelė ir kam ji išduodama
Užsisakyk kortelę internetu
Atsiimk susitikus su kortelės atstovais
Kortelės savanoriai
Kortelės suteikiamos nuolaidos
Kvietimai į renginius
Kortelės suteikiamos nemokamos konsultacijos

Naujiena! Su POLA kortele 80% nuolaida viešajam transportui visoje Lietuvoje!

Kas? – Kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų. Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento, kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, todėl galime garantuoti, kad pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.

Kiek? Pirmą kartą POLA kortelė išduodama nemokamai. Reikia susimokėti tik už siuntimo paslaugas (jeigu užsisakote internetu).

Kaip? – POLA kortelę galite gauti Lietuvos gydymo įstaigose arba susisiekę su POLA kortelės ambasadoriais, kurių sąrašą rasite paspaudus čia 32-juose Lietuvos miestuose. Taip pat POLA kortelę galite užsisakyti internetu čia ir ją gausite paštu į namus.

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Lietuvoje gyvena apie 110 000 žmonių, , kurie šiuo metu gauna aktyvų gydymą arba reguliariai lankosi gydymo įstaigose dėl galimo ligos atsinaujinimo. Onkologinių ligų gydymas būna ilgas, alinantis ir dažnai sukeliantis ilgalaikių pasekmių, didžioji dalis pacientų baigusių aktyvų gydymą tampa neįgaliais, sumažėja jų pajamos, daug išlaidų patiriama siekiant atstatyti organizmą po gydymo. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos. Todėl siekiant mažinti šios ligos augimo tempus bei pasekmes susirgus vėžiu, svarbus bendras visuomenės narių susitelkimas. Pasaulinė praktika rodo, kad aktyvus visuomenės palaikymas ir parama padeda spręsti šias problemas.

POLA kortelės projekto tikslas – pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę: sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose, o geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę gauti nemokamas teisines ir psichologines konsultacijas, galimų gydymo alternatyvų įvertinimą, pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl projektu „Kartu sveikti lengviau“ norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su  daugiau nei 130 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su daugiau nei 70 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios mūsų asociacijai atsižvelgdamos į savo galimybes suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose.

POLA kortelės projektas vykdomas nuo 2013 metų lapkričio mėn., prie jo įgyvendinimo prisideda visi skiriantys POLA asociacijai 1,2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Nuo 2021 m. sausio 1 d. projektas įgyvendinamas ir plėtojamas ir dėka Aktyvių piliečių fondo, kuriam lėšas skiria Islandijos Respublika, Lichtenšteino Kunigaikštystė ir Norvegijos Karalystė.

Siekiame, kad našta susidūrus su onkologine liga būtų mažesnė, todėl siūlome POLA kortelę!

POLA kortelę galite užsisakyti internetu, paspaudę šią nuorodą.

Instrukcija kaip užsisakyti POLA kortelę internetu:

 • POLA kortelė pirmą kartą išduodama nemokamai, tačiau siuntimas Jums kainuos 2 EUR.
 • Kai POLA kortelė išduodama antrą kartą, ji Jums kainuos 3 EUR + 2 EUR siuntimas.
 • Trečią ir daugiau kartų siuntimas ir išdavimas iš viso kainuos 10 EUR už kartą.
 • Kortelę gausite paprastu neregistruotu Lietuvos paštu, 14 d.d bėgyje.
 • Dėl papildomos informacijos apie POLA kortelę prašome kreiptis tel.: Nr. 8 620 74646 arba jolita@pola.lt.

Iki šiol išdavėme apie 23 000 POLA kortelių, koncertuose ir spektakliuose nuo projekto pradžios apsilankė virš 30 000 vėžio paliestų žmonių. Siekiame vystyti projektą, kad kiekvienas iš 18 000 naujų kasmet diagnozuojamų pacientų žinotų apie POLA kortelę ir naudotųsi jos paslaugomis – juk kartu sveikti lengviau!

Turime galimybę POLA kortelę užsisakyti ir internetu, užpildant elektroninę paraiškos formą ir pateikiant būtinus dokumentus: https://pola.lt/prekes/pola-kortele/

Dėl galimybių gauti POLA kortelę savo mieste, žr. informaciją žemiau:

VILNIUJE: Kortelė išduodama: POLA namuose,  Kalvarijų 235, Antradieniais 18-19 val. Susisiekite su POLA kortelės savanore Vilniuje tel. 8 641 05879.

KAUNE: Kortelė išduodama: Kristaus prisikėlimo bažnyčios parapijos namuose,  Aukštaičių g. 4, Kaunas. Antradieniais 10-11val. Jei kils klausimų – susisiekite su POLA kortelės savanore Kaune tel. 8 654 01722.

KLAIPĖDOJE: Kortelė išduodama: Šv. Pranciškaus onkologijos centras, Savanorių g. 4, Klaipėda. Trečiadieniais 10-11val. Jei kils klausimų – susiekite su POLA kortelės savanore Klaipėdoje 8 672 44774.

PANEVĖŽYJE: POLA kortelė išduodama susitikus su POLA kortelės savanorėmis. POLA kortelė išduodama susitikus su POLA kortelės savanorėmis. Būtina išankstinė registracija. Susisiekite su POLA kortelės savanore Panevėžyje tel. 8 616 87088.

MARIJAMPOLĖJE: POLA kortelė išduodama susitikus su POLA kortelės savanorėmis. Susisiekite su POLA kortelės savanore Marijampolėje tel.: 8 615 49186.

JONAVOJE: POLA kortelė išduodama susitikus su POLA kortelės savanorėmis. Susisiekite su POLA kortelės savanore Jonavoje tel.: 8 685 36670.

JURBARKE: POLA kortelė išduodama susitikus su POLA kortelės savanorėmis. Susisiekite su POLA kortelės savanore Jurbarke tel.: 8 699 87255.

Norint pasiimti kortelę kituose, nepaminėtuose miestuose būtina iš anksto telefonu susisiekti su POLA kortelės ambasadoriais ir individualiai susitarti dėl atsiėmimo laiko bei vietos. Ambasadorių sąrašą rasite čia.

POLA kortelė išduodama nemokamai.

SVARBU:
Kreipiantis dėl POLA kortelės reikia turėti ligos išrašą (diagnozę patvirtinantį dokumentą) bei užpildyti popierinę POLA kortelės paraišką.

POLA korteles išduoda POLA savanoriai – POLA kortelės ambasadoriai.

Ne karantino metu didžiuosiuose Lietuvos miestuose POLA kortelės išduodamos iš anksto užsiregistravus, nustatytu laiku kiekvieną savaitę, kituose miestuose – asmeniškai susiderinus su arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos reziduojančiu POLA kortelės savanoriu.

Norėdami prisidėti prie POLA kortelių platinimo savo bendruomenėse gyvenantiems onkologiniams pacientams, prašome kreiptis: el.paštu kortele@pola.lt arba tel. 8 620 74 646

POLA kortelės ambasadorių sąrašas pagal miestus:

Alytus
Birštonas

Biržai

Druskininkai
Elektrėnai
 • POLA
 • Tel. 8 686 09252

Lazdijai
 • Asociacija „Onkologinė savipagalba Lazdijuose“
 • Tel. 8 686 60301

Jonava
 • Jonavos onkologinių ligonių asociacija „Škac“
 • Tel. 8 685 36670

Jurbarkas
 • Jurbarko onkologinių ligonių asociacija „Jola“
 • Tel. 8 699 87255

Kaišiadorys
 • POLA
 • Tel. 8 640 36591
Kaunas

Kėdainiai
Klaipėda

Marijampolė

Mažeikiai
 • Mažeikių onkologinių ligonių asociacija „Sveik veik“
 • Tel. 8 615 18118

Molėtai

Pakruojis
Panevėžys

Pasvalys
 • POLA
 • Tel. 8 612 83814
Plungė
Raseiniai
Rokiškis
 • Rokiškio onkologinių ligonių asociacija „Vilties žybsnis“
 • +370 670 97356

Skuodas
Šakiai
 • POLA
 • Tel. 8 673 70667
 • Tel. 8 655 59420

Šiauliai
 • Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacija „SALVIA“
 • Tel. 8 640 34490 

Šilutė
 • Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva Femina“
 • Tel. 8 656 59556

Trakai
Tauragė

Utena
 • Utenos onkologinių ligonių asociacija „Vilties kelias“
 • Tel. +370 675 13225

Ukmergė
 • Ukmergės onkologinių ligonių asociacija „Uola“
 • Tel. 8 618 27984

Varėna

Vilnius

Vilkaviškis
 • Onkologinių ligonių asociacija „VILTIS“
 • Tel. 8 673 70667

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su daugiau nei 130 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 80 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Žemiau pateikiama galimybė peržiūrėti, kokios nuolaidos suteikiamos Jūsų gyvenamojoje vietovėje, taip pat peržiūrėti nuolaidas pagal sritį. Atkreipiame dėmesį, kad didžiosios dalies partnerių nuolaidos taikomos visoje Lietuvoje, jas matysite sąraše pasirinkę „Visi miestai“.

Daugiau...
POLA

Nemokami kvietimai

POLA bendradarbiauja su daugiau nei 80 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios POLA kortelės turėtojams, atsižvelgdamos į savo galimybes, suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, baseinuose, kino teatruose.

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl POLA kortelės turėtojams organizuodami nemokamus kvietimus norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Projektas grįstas savanorišku šalies kultūros ir sporto įstaigų bendradarbiavimu. Iniciatyvoje gali dalyvauti visi onkologinės ligos paliesti asmenys, turintys POLA kortelę.

Daugiau...
POLA
POLA PROGRAMĖLĖ