POLA kortelė

Apie POLA kortelę
Kaip gauti POLA kortelę?
POLA kortelės ambasadoriai
Kortelės suteikiamos nuolaidos
Nemokami kvietimai

POLA kortelė – kad našta susidūrus su onkologine liga būtų mažesnė!

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, kurie šiuo metu gauna aktyvų gydymą arba reguliariai lankosi gydymo įstaigose dėl galimo ligos atsinaujinimo. Onkologinių ligų gydymas būna ilgas, alinantis ir dažnai sukeliantis ilgalaikių pasekmių, didžioji dalis pacientų baigusių aktyvų gydymą tampa neįgaliais, sumažėja jų pajamos, daug išlaidų patiriama siekiant atstatyti organizmą po gydymo. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos. Todėl siekiant mažinti šios ligos augimo tempus bei pasekmes susirgus vėžiu, svarbus bendras visuomenės narių susitelkimas. Pasaulinė praktika rodo, kad aktyvus visuomenės palaikymas ir parama padeda spręsti šias problemas.

Projekto tikslas – pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę: sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose, o geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę gauti nemokamas teisines ir psichologines konsultacijas, galimų gydymo alternatyvų įvertinimą, pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su  daugiau nei 100 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su daugiau nei 70 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios mūsų asociacijai atsižvelgdamos į savo galimybes suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose.

Kas gali gauti POLA kortelę?

Kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų. Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento, kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, todėl galime garantuoti, kad pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.

Kaip gauti POLA kortelę?

POLA kortelę galite gauti Lietuvos gydymo įstaigose arba susisiekę su POLA kortelės ambasadoriais 22 Lietuvos miestų.

Pametus POLA kortelę, dublikatas išduodamas sumokėjus 3 Eur į POLA sąskaitą:

 • LT 63 7044 0600 0779 8055
 • Paskirtis: už POLA kortelės dublikatą
 • Pavedimo kopiją reikia turėti pildant naują POLA kortelės gavimo paraišką.

Atsiimant POLA kortelę reikia turėti ligos išrašą (diagnozę patvirtinantį dokumentą) bei užpildyti popierinę paraišką.

Papildomą informaciją apie POLA kortelę galima kreiptis tel.: Nr. 8 620 74646 arba jolita@pola.lt

Iki šiol išdavėme virš 14 000 POLA kortelių, koncertuose ir spektakliuose nuo projekto pradžios apsilankė 21 794 vėžio paliestų žmonių. Siekiame vystyti projektą, kad kiekvienas iš 18 000 naujų kasmet diagnozuojamų pacientų žinotų apie POLA kortelę ir naudotųsi jos paslaugomis – juk kartu sveikti lengviau!

Projektas „Kartu sveikti lengviau“

POLA kartu su psichologais, visuomenės veikėjais, kultūros ir sporto atstovais vykdo psichologinės paramos iniciatyvą, kurios metu onkologinių ligų paliesti asmenys nemokamai lankosi šalies kultūrinėse ir sporto įstaigose ir organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, baseinuose, kino teatruose.

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl projektu „Kartu sveikti lengviau“ norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Projektas grįstas savanorišku šalies kultūros ir sporto įstaigų bendradarbiavimu. Iniciatyvoje gali dalyvauti visi onkologinės ligos paliesti asmenys, turintys POLA kortelę.

Kaip tapti POLA kortelės partneriu?

Kviečiame verslo įmones bei kultūros įstaigas prisijungti prie POLA kortelės programos. Džiugu, kad vis daugiau verslininkų ir meno atstovų jaučia socialinę atsakomybę ir solidarizuojasi su onkologiniais pacientais.

Dėl bendradarbiavimo kviečiame kreiptis tel. 8 620 74646 аrba el. paštu kortele@pola.lt

POLA kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų.

POLA korteles išrašo POLA savanoriai, jas galite gauti:

VILNIUJE – kiekvieną antradienį nuo 18 iki 19 val. Nacionalinio vėžio instituto (NVI) ligoninės antro aukšto fojė (prie Onkologinės radioterapijos skyriaus). Kontaktinis tel. nr. 8 641 05879

KAUNE – kiekvieną antradienį nuo 10 iki 11 val. Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos stacionaro skyriuje, prie registratūros. Kontaktinis tel. nr. 8 654 01722

KLAIPĖDOJE – kiekvieną antradienį nuo 10 iki 11 val. Klaipėdos universitetinės ligoninės, III korpuse (prie registratūros). Kontaktinis tel. nr. 8 672 44774

PANEVĖŽYJE – kiekvieną antradienį nuo 14 iki 15 val. Panevėžio respublikinės ligoninės, onkologijos chemoterapijos skyriuje. Kontaktinis tel. nr. 8 616 87088

ŠIAULIUOSE – kiekvieną antradienį nuo 12 iki 14 val. Šiaulių ligoninės Onkologijos skyriuje (Darželio g. 10). Kontaktinis tel. nr. 8 640 34490

MARIJAMPOLĖJE – kiekvieną trečiadienį nuo 12 iki 13 val. viešbučio „Mercure“ (Basanavičiaus a. 8) pirmo aukšto fojė. Kontaktinis tel. nr. 8 615 49186

JONAVOJE – kiekvieną pirmadienį nuo 10 val iki 11 val. Jonavos Pirminės Sveikatos Priežiūros Centro (Žeimių g. 19.) registratūros laukiamajame.  Kontaktinis tel. nr. 8 685 36670 

Arba kreiptis į arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos esantį POLA kortelės ambasadorių, kurių sąrašą rasite čia.

SVARBU:
Atsiimant POLA kortelę reikia turėti asmens dokumentą, ligos išrašą (diagnozę patvirtinantį dokumentą) bei užpildyti popierinę POLA kortelės paraišką.

Jei gyvenate tuose miestuose, kur nėra POLA savanorių, paraišką POLA kortelei galite užpildyti ir internetu, tačiau kortelė paštu nesiunčiama, dėl kortelės pasiėmimo su Jumis bus susisiekta el.paštu.

Jūsų vardas

Jūsų pavardė

Jūsų adresas

Gimimo data

Jūsų telefonas

Jūsų el. paštas

Jūsų diagnozė

Ligos diagnozės nustatymo data

PATVIRTINIMAS
Aš, pateikdamas (-a) šią paraišką, patvirtinu, kad:POLA korteles išduoda POLA savanoriai – POLA kortelės ambasadoriai.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose POLA kortelės išduodamos nustatytu laiku kiekvieną savaitę, kituose miestuose – asmeniškai susiderinus su arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos reziduojančiu POLA kortelės ambasadoriumi.

Norėdami prisidėti prie POLA kortelių platinimo savo bendruomenėse gyvenantiems onkologiniams pacientams, prašome kreiptis: el.paštu kortele@pola.lt arba tel. 8 620 74 646

POLA kortelės ambasadorių sąrašas pagal miestus:

Alytus
Birštonas
Druskininkai
Elektrėnai
 • POLA
 • Tel. 8 686 09252
Lazdijai
 • Asociacija „Onkologinė savipagalba Lazdijuose“
 • Tel. 8 686 60301
Jonava
 • Jonavos onkologinių ligonių asociacija „Škac“
 • Tel. 8 685 36670
Jurbarkas
 • Jurbarko onkologinių ligonių asociacija „Jola“
 • Tel. 8 699 87255
Kaunas
Kėdainiai
Klaipėda
Kupiškis
Marijampolė
Mažeikiai
Panevėžys
Plungė
Raseiniai
 • POLA
 • +370 616 54025

 

Rokiškis
 • POLA
 • +370 670 97356
Šiauliai
 • Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacija „SALVIA“
 • Tel. 8 640 34490
Šilutė
 • Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva Femina“
 • Tel. 8 656 59556
Telšiai
Trakai
Tauragė
Utena
 • POLA
 • Tel. +370 675 13225
Ukmergė
Varėna
Vilnius
Vilkaviškis
 • Onkologinių ligonių asociacija „VILTIS“
 • Tel. 8 672 28343

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su daugiau nei 100 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Žemiau pateikiama galimybė peržiūrėti, kokios nuolaidos suteikiamos Jūsų gyvenamojoje vietovėje, taip pat peržiūrėti nuolaidas pagal sritį. Atkreipiame dėmesį, kad didžiosios dalies partnerių nuolaidos taikomos visoje Lietuvoje, jas matysite sąraše pasirinkę „Visi miestai“.

Daugiau...
POLA

Nemokami kvietimai

POLA bendradarbiauja su daugiau nei 80 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios POLA kortelės turėtojams, atsižvelgdamos į savo galimybes, suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, baseinuose, kino teatruose.

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl POLA kortelės turėtojams organizuodami nemokamus kvietimus norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Projektas grįstas savanorišku šalies kultūros ir sporto įstaigų bendradarbiavimu. Iniciatyvoje gali dalyvauti visi onkologinės ligos paliesti asmenys, turintys POLA kortelę.

Daugiau...
POLA