Skirkite 1,2 %
E-PARDUOTUVĖ

POLA kortelė

Apie POLA kortelę
Kas ir kaip gali gauti POLA kortelę?
POLA kortelės ambasadoriai
Kortelės suteikiamos nuolaidos
Nemokami kvietimai

Siekiame, kad našta susidūrus su onkologine liga būtų mažesnė, todėl siūlome POLA kortelę!

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, , kurie šiuo metu gauna aktyvų gydymą arba reguliariai lankosi gydymo įstaigose dėl galimo ligos atsinaujinimo. Onkologinių ligų gydymas būna ilgas, alinantis ir dažnai sukeliantis ilgalaikių pasekmių, didžioji dalis pacientų baigusių aktyvų gydymą tampa neįgaliais, sumažėja jų pajamos, daug išlaidų patiriama siekiant atstatyti organizmą po gydymo. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos. Todėl siekiant mažinti šios ligos augimo tempus bei pasekmes susirgus vėžiu, svarbus bendras visuomenės narių susitelkimas. Pasaulinė praktika rodo, kad aktyvus visuomenės palaikymas ir parama padeda spręsti šias problemas.

POLA kortelės ir projekto „Kartu sveikti lengviau“ tikslas – pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę: sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose, o geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę gauti nemokamas teisines ir psichologines konsultacijas, galimų gydymo alternatyvų įvertinimą, pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl projektu „Kartu sveikti lengviau“ norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su  daugiau nei 100 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su daugiau nei 70 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios mūsų asociacijai atsižvelgdamos į savo galimybes suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose.

Kas? – Kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų. Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento, kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, todėl galime garantuoti, kad pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.

Kaip? – POLA kortelę galite gauti Lietuvos gydymo įstaigose arba susisiekę su POLA kortelės ambasadoriais, kurių sąrašą rasite čia, 27-iuose Lietuvos miestuose.

POLA korteles išrašo POLA savanoriai, jas galite gauti:

VILNIUJE:
Kortelė išduodama adresu: Kalvarijų 235 g. (POLA namai) – antradieniais 18 – 19 val.

KAUNE:
Kortelė išduodama adresu: Aukštaičių g. 6 (Mažosios Kristaus prisikėlimo bažnyčios Parapijos namai) – antradieniais 10 – 11 val.

KLAIPĖDOJE:
Kortelė išduodama adresu: Savanorių g. 4 (Šv. Pranciškaus onkologijos centras) – trečiadieniais 10 – 11 val.

PANEVĖŽYJE:
Registruotis tel.: 861687088
Kortelė išduodama adresu: Pušyno 19 A VŠĮ „Vidmavita“ – antradieniais 14 – 15 val.

MARIJAMPOLĖJE:
Registruotis tel.: 861549186
Kortelė išduodama adresu:  J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolės savivaldybė, I aukštas, foje dešinėje pusėje – trečiadieniais 12-13 val.

JONAVOJE:
Registruotis tel.: 868536670
Kortelė išduodama adresu: Žeimių g. 19, Apotheca vaistinėje – pirmadieniais nuo 10 – 11 val. Siekiant išlaikyti saugų atstumą, rekomenduojama dėl susitikimo susitarti iš anksto tel. nr. 8 685 36670.

JURBARKE:
Registruotis tel.: 869987255

Kortelė išduodama adresu: Daukanto g. 27 (Jurbarko vaikų dienos centras) – trečiadieniais 11 12 val.

Norint pasiimti kortelę kituose, nepaminėtuose, miestuose, būtina iš anksto telefonu susisiekti su POLA kortelės ambasadoriais ir individualiai susitarti dėl atsiėmimo laiko bei vietos. Ambasadorių sąrašą rasite čia.

POLA kortelė išduodama nemokamai.

SVARBU:
Atsiimant POLA kortelę reikia turėti asmens dokumentą, ligos išrašą (diagnozę patvirtinantį dokumentą) bei užpildyti popierinę POLA kortelės paraišką.

Jei gyvenate tuose miestuose, kur nėra POLA savanorių, paraišką POLA kortelei galite užpildyti ir internetu, tačiau kortelė paštu nesiunčiama, dėl kortelės pasiėmimo su Jumis bus susisiekta el.paštu

Jūsų vardas

Jūsų pavardė

Jūsų adresas

Gimimo data

Jūsų telefonas

Jūsų el. paštas

Jūsų ligos kodas

Ligos kodo nustatymo data

PATVIRTINIMAS
Aš, pateikdamas (-a) šią paraišką, patvirtinu, kad:Pametus POLA kortelę, dublikatas išduodamas sumokėjus 3 Eur į POLA sąskaitą:

 • LT 63 7044 0600 0779 8055
 • Paskirtis: už POLA kortelės dublikatą
 • Pavedimo kopiją reikia turėti pildant naują POLA kortelės gavimo paraišką.

Atsiimant POLA kortelę reikia turėti ligos išrašą (diagnozę patvirtinantį dokumentą) bei užpildyti popierinę paraišką.

Dėl papildomos informacijos apie POLA kortelę prašome kreiptis tel.: Nr. 8 620 74646 arba jolita@pola.lt

Iki šiol išdavėme virš 14 000 POLA kortelių, koncertuose ir spektakliuose nuo projekto pradžios apsilankė virš 30 000 vėžio paliestų žmonių. Siekiame vystyti projektą, kad kiekvienas iš 18 000 naujų kasmet diagnozuojamų pacientų žinotų apie POLA kortelę ir naudotųsi jos paslaugomis – juk kartu sveikti lengviau!

POLA korteles išduoda POLA savanoriai – POLA kortelės ambasadoriai.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose POLA kortelės išduodamos iš anksto užsiregistravus, nustatytu laiku kiekvieną savaitę, kituose miestuose – asmeniškai susiderinus su arčiausiai Jūsų gyvenamosios vietos reziduojančiu POLA kortelės ambasadoriumi.

Norėdami prisidėti prie POLA kortelių platinimo savo bendruomenėse gyvenantiems onkologiniams pacientams, prašome kreiptis: el.paštu kortele@pola.lt arba tel. 8 620 74 646

POLA kortelės ambasadorių sąrašas pagal miestus:

Alytus
Birštonas

Biržai

Druskininkai
Elektrėnai
 • POLA
 • Tel. 8 686 09252

Lazdijai
 • Asociacija „Onkologinė savipagalba Lazdijuose“
 • Tel. 8 686 60301

Jonava
 • Jonavos onkologinių ligonių asociacija „Škac“
 • Tel. 8 685 36670

Jurbarkas
 • Jurbarko onkologinių ligonių asociacija „Jola“
 • Tel. 8 699 87255

Kaišiadorys
 • POLA
 • Tel. 8 640 36591
Kaunas

Kėdainiai
Klaipėda

Kupiškis
Marijampolė

Mažeikiai
 • Mažeikių onkologinių ligonių asociacija “Sveik veik”
 • Tel. 8 615 18118

Molėtai

Pakruojis
Panevėžys

Pasvalys
 • POLA
 • Tel. 8 612 83814
Plungė
Raseiniai

 

Rokiškis
 • Rokiškio onkologinių ligonių asociacija “Vilties žybsnis”
 • +370 670 97356

Skuodas
Šiauliai
 • Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacija „SALVIA“
 • Tel. 8 640 34490 
  (liepos 27 – 31 d. atostogos)

Šilutė
 • Šilutės rajono moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugija „Viva Femina“
 • Tel. 8 656 59556

Trakai
Tauragė

Utena
 • Utenos onkologinių ligonių asociacija “Vilties kelias”
 • Tel. +370 675 13225

Ukmergė
 • Ukmergės onkologinių ligonių asociacija “Uola”
 • Tel. 8 618 27984

Varėna

Vilnius

Vilkaviškis
 • Onkologinių ligonių asociacija „VILTIS“
 • Tel. 8 673 70667

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su daugiau nei 130 verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Žemiau pateikiama galimybė peržiūrėti, kokios nuolaidos suteikiamos Jūsų gyvenamojoje vietovėje, taip pat peržiūrėti nuolaidas pagal sritį. Atkreipiame dėmesį, kad didžiosios dalies partnerių nuolaidos taikomos visoje Lietuvoje, jas matysite sąraše pasirinkę „Visi miestai“.

Daugiau...
POLA

Nemokami kvietimai

POLA bendradarbiauja su daugiau nei 80 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios POLA kortelės turėtojams, atsižvelgdamos į savo galimybes, suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, baseinuose, kino teatruose.

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl POLA kortelės turėtojams organizuodami nemokamus kvietimus norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams (daugeliu atvejų – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Projektas grįstas savanorišku šalies kultūros ir sporto įstaigų bendradarbiavimu. Iniciatyvoje gali dalyvauti visi onkologinės ligos paliesti asmenys, turintys POLA kortelę.

Daugiau...
POLA