Atnaujintame sąraše – galimybė greičiau gauti COVID-19 skiepą platesniam onkologinių pacientų ratui

Pradėjus svarstyti ir rengtis visuotinei gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19, POLA 2021 m. kovo 17 d. kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama visus onkologinius pacientus skiepyti aukštesnio prioriteto tvarka. 

2021 m. kovo 25 d. įsigaliojo LR Sveikatos apsaugos ministro patikslintas sąrašas, kuriame numatyta, kad aukštesnio prioriteto tvarka, bus skiepijami jaunesni nei 65 m. pacientai, sergantys onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn. 

Primename, kad šiai dienai onkologiniai pacientai prioriteto tvarka skiepijami pagal tris prioritetus: 

  1. Aukščiausias  1.1.4.3. prioritetas teikiamas sergantiems piktybinėmis kraujo ligomis, kuriems tęsiamas chemoterapinis, imunoterapinis ar taikinių piktybinių kraujo ligų gydymas arba kuriems toks gydymas baigtas ne seniau kaip prieš 24 mėn. (kaip didžiausios rizikos pacientai)
  2. Nuo 2021 m. sausio 28 d. 1.9. prioritetas teikiamas asmenims sergantiems remisijos nepasiekusia onkologine liga ir kuriems taikomas aktyvus priešvėžinis gydymas (imunoterapija, taikinių terapija, chemoterapija, hormonoterapija, spindulinė terapija, chirurginis gydymas ir kt.) arba persirgusiems onkologine liga ir aktyviai stebimiems, kai po aktyvaus priešvėžinio gydymo pabaigos yra praėję ne daugiau kaip 24 mėn.
  3. nuo 2021 m. kovo 25 d.  1.17.10 prioritetas taikomas ir jaunesniems kaip 65 m. asmenims, sergantiems onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn. (įtraukiami kaip asmenys, turintys rizikos veiksnius)

Primename, kad vyresni kaip 65 m. asmenys jau ir dabar skiepijami pagal aukštesnį prioritetą nei naujai į prioritetus įtraukti pacientai. Registracija vakcinacijai skirtinguose miestuose vykdoma skirtingai, dėl detalios informacijos susisiekite su savo gydymo įstaiga.

LR Sveikatos apsaugos ministro patikslintą sąrašą rasite čia: „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo”

2021 03 25

POLA PROGRAMĖLĖ