Atsako gydymo įstaigos: darbas karantino metu

Lakričio 6 d. susisiekėme su visomis onkologinius pacientus gydančiomis įstaigomis, prašydami suteikti informacijos apie tai, ar keisis ir kaip keisis jų darbas karantino laikotarpiu. Iš visų įstaigų sulaukėme labai operatyvių atsakymų (ačiū joms) ir gavome patikinimą, kad paslaugos ir toliau bus teikiamos pilna apimtimi, išlaikant maksimalius saugumo reikalavimus. Bus atšaukiami/nukeliami tik tie vizitai, kurie yra nebūtinieji arba dėl neonkologinės patologijos bei tais atvejais, kai gydytojas yra saviizoliacijoje. Svarbiausi akcentai:

  • Atvykti į onkologinius susirgimus gydančias įstaigas yra saugu, jos veikia pilnu pajėgumu, pacientams teikiamos visų rūšių paslaugos.
  • Nedelskite – jei turite įtarimų dėl vėžio, pajutote nerimą keliančius simptomus, kuo operatyviau kreipkitės į šeimos gydytoją, prašydami siuntimo pas onkologus (informaciją, kaip elgtis galite gauti paskambinę trumpuoju NVI numeriu 1875).
  • Visgi, jei priartėjus vizito laikui, Jūsų temperatūra pakilusi >37,3 °C, jaučiate peršalimo simptomus, stebite uoslės sutrikimą, gerklės skausmą ir kt. kataro reiškinius, likite namie, telefonu susisiekite su savo onkologu, suderinkite kito vizito datą, taip pat kreipkitės į šeimos gydytoją ar karščiavimo centrą. Atidėkite vizitą ir tuo atveju jei turėjote kontaktą su saviizoliacijoje esančiu ar COVID-19 simptomų turinčiu asmeniu.
  • Jei jums reikia tik tyrimų atsakymo, ar tabletinės formos medikamentų – nuotolinė konsultacija telefonu yra geras sprendimas.
  • Jei besigydančiam stacionare pacientui nustatomas COVID-19 susirgimas, vadovaujamasi SAM, ekstremalios situacijos valdymo vadovo bei NVSC patvirtinta tvarka: pacientai be klinikos išleidžiami į namus, o turintys kliniką, guldomi į COVID-19 skyrių. Praėjus 10 dienų po COVID-19 susirgimo nustatymo, pacientui atliekamas pakartotinis tyrimas.
  • COVID-19 paplitimas visuomenėje ir medikų bendruomenėje jau yra didelis: tiek medikai, tiek pacientai užsikrečia ir serga, todėl gydytojai, atsižvelgdami į šią situaciją, tais atvejais, kai apsilankymo rizika dėl COVID-19 paplitimo yra didesnė nei vizito teikiama nauda, pataria apsvarstyti galimybę pakeisti vizito laiką. Pavyzdžiui, jei esate pacientas, kuris stebimas po onkologinės ligos gydymo, esate vyresnio amžiaus, gyvenate rajone ir nejaučiate naujų skundų, susisiekite su savo gydymo įstaiga ir pasitarkite dėl tokios planinės konsultacijos atidėjimo ar pakeitimo nuotoline gydytojo konsultacija.
  • Visus kylančius klausimus ar abejones nebijokite išsakyti ir aptarti tiesiogiai su gydančiu gydytoju.

Gydytojų prašymu primename – onkologiniai pacientai yra padidintos rizikos ir COVID-19 infekcija Jums gali būti labai pavojinga. Būtina laikytis izoliacijos nuo jaunesnių vaikų, anūkų, dirbančių artimųjų ir bendrauti tik nuotoliniu būdu. Saugokime vieni kitus!

Taip pat kviečiame susipažinti su Nacionalinio vėžio instituto parengta informacija dėl antrojo karantino, kuri bus naudinga ne tik NVI pacientams: https://www.nvi.lt/news/46

POLA PROGRAMĖLĖ