Nuotolinis seminaras „Paauglių ir jaunų suaugusiųjų onkologinės priežiūros gerinimas”

Kviečiame Jus dalyvauti internetiniame seminare apie paauglių ir jaunų suaugusiųjų onkologinės priežiūros gerinimą, kurį organizuoja POLA kartu su Europos jaunimo, išgyvenusio vėžį, tinklu (EU-CAYAS-NET).

Seminaro metu sužinosite:

  • apie EU-CAYAS-NET veiklą, skirtą paauglių ir jaunų suaugusiųjų onkologinės priežiūros tobulinimui;
  • kokia geroji praktika taikoma jau dabar ir kokioms sritims reikalingas tobulinimas – pacientų požiūris;
  • kokie paauglių ir jaunų suaugusiųjų onkologinės priežiūros standartai taikomi šiuo metu ir kokie pokyčiai planuojami – sveikatos priežiūros specialistų pranešimai;
  • apie projekto metu parengtas rekomendacijas „Minimalūs specializuotų paauglių ir jaunų suaugusiųjų padalinių standartai”.

Data: birželio 20 d.

Laikas: 17:00 val. Lietuvos laiku

Seminaras vyks anglų kalba Zoom platformoje.

Registracija: https://beatcancer.eu/event/webinar-specialist-adolescent-and-young-adults-units-minimum-standard/

Dalyvauti kviečiame visus, besidominčius paauglių ir jaunų suaugusiųjų onkologinės priežiūros tobulinimu, ypač paauglius ir jaunus suaugusiuosius, sergančius onkologine liga, ir jų šeimos narius, sveikatos priežiūros specialistus, dirbančius su pacientais, bei visus, kam ši tema aktuali.

REGISTRACIJA SUSTABDYTA, susirinkus planuotam dalyvių skaičiui. Birželio 16 d. nuo 13:00 iki 17:00 val. vyks Pasaulinės inkstų vėžio žinomumo dienos renginys „Klausyk ir išgirsk“.

Renginys skirtas pacientams, jų artimiesiems ir gydytojams, prasmingai, aktyviai ir jaukiai praleidžiant popietę nuostabioje gamtoje VU Botanikos sode Kairėnuose. Čia lauks gido vedama ekskursija „Rododendrynas, japoniškas sodas, „Europos žiedas”, žolinių augalų kolekcijos” , o po šio 3 km žygio – pakviesime pokalbių prie arbatos puodelio.

Renginiu norime atkreipti dėmesį ne tik į inkstų vėžio problematiką, bet ir sveikimui padedančius kitus aspektus: aktyvus gyvenimo būdas bei gera paciento emocinė būklė. Tai pasiekti padės bendravimas su šeima, bendro likimo draugais, įsitraukimas į pacientų organizacijas bei pasivaikščiojimas gamtoje.

Renginio vieta: VU Botanikos sodas, Kairėnų 43, LT-10239 Vilnius (pageidaujantiems bus organizuojamas pavėžėjimas iš Vilniaus miesto iki Kairėnų ir atgal).

Registruodamiesi sutinkate, kad renginio metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o nuotraukomis ar vaizdo įrašu dalinamasi renginio viešinimo tikslais.

Lauksime Jūsų!

Kviečiame dalyvauti gegužės 27 d. Seime vyksiančioje konferencijoje „Sklandus jaunų onkologinių pacientų sveikatos priežiūros  užtikrinimas pereinant iš vaikų į suaugusių sveikatos priežiūros sistemą”.

Lietuvoje vėžiu kasmet suserga 15–16 tūkst. suaugusiųjų ir 80–90 – vaikų. Net iki 75 % išgyvenusiųjų patiria vieną ar daugiau vėlyvųjų gydymo padarinių, jiems reikalinga tolesnė priežiūra visą gyvenimą. Jauniems žmonėms, įveikusiems onkologinę ligą, pereinant iš vaikų į suaugusiųjų sveikatos priežiūros sistemą, dažnai kyla sunkumų dėl nereglamentuoto proceso.

Konferencijos metu detaliai aptarsime iššūkius ir galimus sprendimus, siekiant užtikrinti kokybišką, sklandžią  ir atliepiančią  individualius  poreikius  jaunų onkologine liga sergančių ar  sirgusių asmenų sveikatos priežiūrą. Renginio metu bus detaliau pristatytas POLA kartu su užsienio partneriais kuriamas Jaunimo sergančio ar sirgusio vėžiu tinklas, jo stiprinimui ir įgalinimui įgyvendintos ir ateityje numatomos  priemonės, apžvelgti Europos Sąjungos lygiu suplanuoti  veiksmai  geresnei onkologinių pacientų gyvenimo kokybei ir išgyvenamumui.

Konferencijos programa: spausti čia.

Renginys vyks su sinchrononiu vertimu iš/į anglų/ lietuvių kalbas, taip pat bus vertimas gestų kalba.  Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Registruotis kviečiame iki gegužės 24 d. 8:00 val.: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37172&p2=5286

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu, YouTube platformoje: https://www.youtube.com/live/YPtmHGo3UZg?si=WEeAhlpZhMDAd_sV. Jei planuojate žiūrėti tiesioginę transliaciją, taip pat kviečiame registruotis, pastabose nurodant, kad dalyvausite nuotoliu – gausite aktualią su renginiu susijusią informaciją.   

Renginys vyks:

Data: 2024 m. gegužės 27 d.

Laikas: 09:30 – 14:00

Vieta: Lietuvos Respublikos Seimas, Konstitucijos salė (I Seimo rūmai, 3 aukštas)

Svarbu žinoti, kad paciento dantys turi būti sugydyti dar prieš pradedant vėžio gydymą. Uždegiminiai židiniai, nesveiki dantys, kitos burnos ligos gali stipriai pabloginti onkologinės ligos eigą, o chemoterapijos ar spindulinės terapijos metu dažnu atveju negalimos jokios invazinės odontologinės procedūros. Kviečiame registruotis į POLA nuotolinį seminarą – gegužės 22 d. nuo 18:00 val. vyks pokalbis su gydytoja odontologe Auristida Gerliakiene „Kodėl prieš pradedant onkologinį gydymą svarbu apsilankyti pas gydytoją odontologą? Kokia galima pagalba spredžiant burnos sveikatos klausimus?”

BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: spauskite čia.

Išankstinius klausimus gydytojai kviečiame rašyti iki gegužės 20 d. imtinai el. paštu: bendruomene@pola.lt

Renginio metu taip pat bus galimybė užduoti klausimus.

Lauksime Jūsų!

POLA PROGRAMĖLĖ