Įsiklausyta į POLA rekomendacijas: ekspertai siūlo pradėti gydymą gaunančių onkologinių pacientų skiepijimą

Išgirstas POLA kreipimasis dėl onkologinių ligonių vakcinavimo. Š.m. sausio 13 d. posėdžiavusi Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba patikslino tolesnį vakcinacijos prioritetų sąrašą ir rekomenduoja:

  • pradėti vakcinaciją autoimuninėmis, onkologinėmis ligomis sergantiems asmenims, kurie gauna chemoterapinį, imunosupresinį, imunomoduliuojantį (įskaitant taikinių) gydymą, radioterapiją, asmenims, turintiems įgimtą ar įgytą imunodeficitą;
  • kreiptis į Lietuvos onkologų chemoterapeutų, Lietuvos hematologų draugijas, Lietuvos reumatologų asociaciją dėl suderintų vakcinacijos gairių parengimo.

Ekspertų siūlymai įsigalios, kai bus priimtas patikslintas SAM ministro įsakymas dėl prioritetinių grupių.

Džiaugiamės šiuo pasiekimu ir toliau sieksime, kad atsižvelgiant į Europos medicininės onkologijos draugijos rekomendacijas galimybė pasiskiepyti būtų sudaryta visiems onkologine liga sergantiems asmenims.

Dėl onkologinių ligonių prioritetinio vakcinavimo ir atsako į POLA parengtą raštą bei rekomendacijas buvo klausiama ir šiandien Seimo opozicinių frakcijų susitikime su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu (įrašą žiūrėkite čia: http://bit.ly/2XBUOGQ nuo 2:57 min.)

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijos

2021 01 14

POLA PROGRAMĖLĖ