Keliaujantis konsultacijų kabinetas tęsia turą – lankėsi Klaipėdoje

Gegužės 19 d. Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje, vykusio „Vilties bėgimo” metu turą per Lietuvą tęsė keliaujantis ES Misijos „Vėžys” konsultacinis kabinetas – autobusas „Pamatyk ir suprask, Lietuva”.

Prie šio projekto prisijungė būrys Klaipėdos universiteto ligoninės gydytojų, specialistų, POLA savanorių, POLA pacientų gidų, asociacijos „Onkologinės Ligos Draugas” nariai.

„Kvietėme, kalbėjomės apie onkologinių ligų prevencijos programas ir jų svarbą, mitus apie vėžį, pagalbą susirgus onkologine liga priemones. Matome didžiulę prasmę raginti visuomenę būti budriais, domėtis apie sveikatą, apie tai, kaip svarbu tikrintis ir dalyvauti nemokamose vėžio prevencinėse programose: krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos patikrų programose”, – sako Asociacijos „Onkologinės Ligos Draugas” vadovė Vida Gasauskienė. Ji priduria – nešame žinią, kad vėžys nėra užkrečiama liga, kad vėžio diagnostika reikalinga, kad būtų išsamiau atlikti tyrimai ir nei biopsija, nei kiti tyrimai vėžio nesukelia, – atvirkščiai, jie padeda nustatyti ligą kuo anksčiau, išsamiau.

Jeigu pagal amžių dar nepatenkate į šių programų tikslinę grupę, tačiau jaučiate nerimą keliančių simptomų, arba artimi giminaičiai yra susirgę onkologine liga, svarbu nelaukti ir pasitikrinti, apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris įvertinęs riziką paskirs reikiamus tyrimus.

Dėkojame mūsų savanoriams už skirtą laiką ir energiją bendram labui – kad prieš vėžį laimėtų gyvenimas.

Vėliau autobusas „Pamatyk ir suprask, Lietuva” lankysis:

gegužės 23-25 d. Kaune, Rotušės aikštėje

gegužės 30 d. Šiauliuose, festivalyje „Ant rubežiaus”

birželio 14-16 d. Alytuje, miesto šventėje

POLA PROGRAMĖLĖ