Kipre įvyko projekto ONCODIR koordinacinis partnerių susitikimas

POLA direktorė Neringa Čiakienė bei POLA vyriausiasis patarėjas Šarūnas Narbutas sausio 23-26 d. Nikosijoje (Kipras) dalyvavo vykusiame praktiniame plenariniame projekto ONCODIReu partnerių susitikime. ONCODIR projektas skirtas nustatyti su storosios žarnos vėžiu susijusius rizikos veiksnius ir integruoti tarpdisciplininius mokslinius tyrimų metodus ir technologijas (įskaitant sveikatos politikos analizę, dirbtinį intelektą ir sprendimų paramos teorijas), siekiant pateikti įrodymais pagrįstas ir individualizuotas rekomendacijas storosios žarnos vėžio prevencijai.

POLA atstovai dalyvavo plataus masto diskusijose apie galutinių naudotojų ir duomenų rinkimo reikalavimus, naudojimo atvejus ir mobiliųjų programėlių integraciją.

Projekto uždaviniai:

(1) Nustatyti pagrindines kolorektalinio vėžio sąsajas, kliūtis ir svarbius veiksnius;

(2) Užtikrinti vienodą ir prieinamą vėžio prevencijos strategijų prieinamumą visiems ES šalyse ir pačiose ES šalyse;

(3) Pagerinti vykdomas įrodymais pagrįstas kolorektalinio vėžio prevencijos programas, kad būtų vykdoma tiksli pirminė kolorektalinio vėžio prevencija;

(4) Pasiūlyti naujoviškus, dirbtiniu intelektu paremtus individualizuotus prevencijos metodus;

(5) Sukurti rizikos vertinimu pagrįstą piliečių stratifikaciją, atsižvelgiant į struktūrinę ir elgesio intervenciją, taikant dalyvaujamąjį metodą;

(6) Sukurti pažangias stebėsenos priemones politikos formuotojams, taikant dalyvavimu grindžiamą bendro projektavimo metodą.

2024-01-26

POLA PROGRAMĖLĖ