Šiaulių gydytojams mokymai apie antrinę vėžio prevenciją

Informacijos ir žinių apie rizikos veiksnių įtaką ligos progresavimui ir/ ar atsinaujinimui, gretutinių ligų simptomus ir praktines antrinės vėžio prevencijos priemones, mitybos ir fizinio aktyvumo svarbą sergant onkologinėmis ligomis, siekiame suteikti ne tik pacientams, bet ir sveikatos priežiūros specialistams.

2019 m. balandžio 10 d. Šiauliuose vyko Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos organizuoti mokymai šeimos gydytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams „Ką reikia žinoti apie gyvenseną sergant onkologine liga?”, kurių pabaigoje išdalinta daugiau nei 50 sertifikatų.

LSMU Kauno klinikų chemoterapinės onkologijos gydytoja rezidentė Dainora Mačiulienė skaitė pranešimą „Dramblys kambaryje. Onkologo ir šeimos gydytojo bendradarbiavimas”. Virginija Petkevičienė, sergančiųjų lėtinėmis ligomis fizinio aktyvumo specialistė, Lietuvos trišuolio rekordininkė papasakojo apie fizinį aktyvumą sergant onkologinėmis ligomis, pasidalindama patarimais, ką onkologiniams pacientams reikėtų rekomenduoti, o ką riboti. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą sveikos mitybos skatinimo srityje Ilona Kuodienė pasakojo apie tinkamos mitybos iššūkius sergant onkologinėmis ligomis.

Tokio pat pobūdžio mokymai šiemet dar bus organizuojami Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje.

Mokymai vykdomi įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Rizikos veiksniai sergant onkologinėmis ligomis – ką būtina žinoti onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems?”

POLA PROGRAMĖLĖ