Balandžio 26 d. Seime įvyks didžiausia šių metų sveikatos politikai skirta tarptautinė konferencija „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“. Prieš renginį vyks žiniasklaidos konferencija

Balandžio 26 d., penktadienį, 9.20 val.  LR Seimo rūmuose, Spaudos konferencijų salėje įvyks konferencija žiniasklaidai, skirta didžiausiam šių metų sveikatos politikos renginiui, tarptautinei konferencijai „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“.

Jos metu LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius prof. dr. Feliksas Jankevičius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas apžvelgs sveikatos apsaugos sistemos padėtį Lietuvoje ir dalinsis įžvalgomis, kaip didinti sveikatos priežiūros sistemos efektyvumą šalyje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, labai svarbu Lietuvai įvertinti ir pažangių užsienio šalių patirtį, kaip gerinti sveikatos sistemos efektyvumą, paslaugų kokybę bei saugumą, pasitelkus modernius vadybos būdus, tinkamą stebėseną ir skatinimą.

„Mūsų šalis ne tik gali, bet ir turi mokytis iš gerųjų pavyzdžių. Na, o siekiant tai daryti kuo sklandžiau ir efektyviau, svarbu kuo platesnis bendradarbiavimas. Ypač su pacientų organizacijomis, kurios yra pacientų balsas ir geriausiai žino, ko labiausiai trūksta ir ko reikia mums, t.y. sveikatos priežiūros paslaugų gavėjams“, – sako ministras A. Veryga.

Po žiniasklaidos konferencijos, 10 val. LR Seimo III rūmuose prasidės vienas didžiausių ir svarbiausių šių metų sveikatos politikai skirtų renginių – tarptautinė konferencija „Būdai gerinti sveikatos sistemos efektyvumą“, kurią organizuoja Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kartu su LR sveikatos apsaugos ministerija, LR Seimu ir Europos farmacijos industrijos asociacijų federacija (EFPIA). Politikos formuotojams, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams, ekspertams ir pacientams skirtos konferencijos metu bus siekiama objektyviai aptarti pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos sveikatos apsaugos sistema ir išsamiau susipažinti su kitų valstybių geraisiais pavyzdžiais, siekiant toliau tobulinti šalies sveikatos sistemos efektyvumą ir kokybę.

Specialiai šiai konferencijai į Lietuvą atvyksta žinomi užsienio šalių ekspertai iš Danijos, Suomijos, Švedijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, kurie pristatys gerąsias šalių praktikas, pasakos apie tai, kaip matuoti sveikatos sistemos efektyvumą, kokią vietą Lietuva užima tarptautiniame kontekste.

Pranešimus skaitys UNESCO Danijos padalinio vadovas, bioetikos komiteto pirmininkas Bogi Eliasen, Suomijos socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji patarėja, Suomijos vėžio instituto generalinė sekretorė Tuula Helander, The Dental and Pharmaceutical Benefits Agency atstovė iš Švedijos Marianne Aufrecht-Gustafsson, EFPIA strategijos ir sveikatos sistemų vykdantysis direktorius Thomas Allvin, o konsultacijų bendrovės „Charles River Associates“ viceprezidentas Tim Wilsdon pristatys tyrimą apie inovacijų prieinamumo gerinimą ES šalyse.

Konferenciją pradės Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė. Sveikatos apsaugos Ministras A. Veryga pristatys, kaip šiuo metu Lietuvoje yra matuojamas sveikatos apsaugos sistemos efektyvumas, o ministerijos Farmacijos departamento vyr. specialistė Simona Stankevičiūtė pasakos apie sveikatos technologijų vertinimo sistemos sukūrimą Lietuvoje.

Renginio programa:

POLA PROGRAMĖLĖ