NVI, Santaros ir Kauno klinikų tvarkos pacientams dėl testų atlikimo

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kviečia susipažinti su Nacionalinio vėžio instituto, Santaros ir Kauno klinikų nustatytomis testavimo tvarkomis dėl koronaviruso (COVID-19). Jos aktualios onkologiniams pacientams, planuojantiems vykti į šias gydymo įstaigoms konsultacijoms ar paskirtam gydymui.

Nacionalinis vėžio institutas

Šioje gydymo įstaigoje koronaviruso PGR tyrimai arba greitieji antigenų testai atliekami:

  1. Pacientams, po teigiamo greitojo testo atsakymo ir neturintiems koronaviruso simptomų, nepriklausomai nuo turėto kontakto su užsikrėtusiuoju, per 48 val. turi būti atliktas patvirtinamasis PGR tyrimas. 
  2. Pacientams, turintiems klinikinių koronaviruso simptomų, po neigiamo greitojo testo atsakymo turi būti atliktas PGR tyrimas.
  3. Pacientas, kuriam paskirtos planinės stacionaro paslaugos, planuojamos endoskopinės aerozolius generuojančios procedūros ir kitais būtinais atvejais gydančio gydytojo sprendimu, atliekamas PGR tyrimas likus ne mažiau kaip 72 val. iki planinio stacionarizavimo ar procedūros. Pacientas, kuriam atliekamas tyrimas dėl koroniviruso ar epidemiologinių kriterijų, privalo pasirašyti sutikimą, kad sutinka izoliuotis ir būdamas izoliacijoje laukti tyrimo atsakymų.
  4. Pacientams, kurie po gydymo stacionare išleidžiami gydytis ambulatoriškai, jei jiems pasireiškė bent vienas koronaviruso simptomas.
  5. Gydymui guldomiems pacientams, įskaitant ir dienos chirurgijos paslaugas, arba pacientams, kuriems planuojamos endoskopinės aerozolius gaminančios ir kitais atvejais gydančio gydytojo sprendimu.   
  6. Pacientams, kurie po baigtinio gydymo perkeliami į slaugos, palaikomojo gydymo ar medicininės reabilitacijos įstaigas.

Nustatyta, kad nereikia skirti PGR tyrimo pacientams, kuriems prieš mažiau nei 90 dienų buvo nustatytas koronavirusas PGR tyrimu, ir kurie buvo paskiepyti vakcina nuo koronaviruso, pagal pilną skiepijimo schemą arba prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą.

Būtinoji medicininė pagalba teikiama be koronaviruso tyrimo atsakymo, traktuojant, kad pacientas yra galimai užsikrėtęs. Tokiu atveju pacientas turi dėvėti medicininę kaukę ar kitą veido apsaugos priemonę iki stacionarizavimo vietos ir kol medikai bus šalia, o medikai – dėvėti būtinas apsaugos priemones.

Santaros klinikos

Šioje gydymo įstaigoje tyrimai PGR metodu yra atliekami vakcinuotiems pacientams, paskiepytiems pagal pilną vakcinacijos schemą, šiais atvejais:

  1. Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro pacientams, Vaikų onkohematologijos centro pacientams, Nefrologijos ir inkstų transplantacijos skyriaus pacientams ir kitų padalinių transplantuotiems pacientams, gaunantiems imunosupresinį gydymą, taip pat pacientams, hospitalizuotiems į reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius, kai atliekami rutininiai profilaktiniai kaupinių tyrimai.
  2. Teikiant dienos stacionaro paslaugas pacientams, gaunantiems imunosupresinį gydymą, bei teikiant paslaugas, kurių metu susidaro aeorozoliai – atliekant bronchoskopijų procedūras.  
  3. Hospitalizuotiems pacientams, tiriamiems profilaktiškai dėl koronaviruso nosies landos tepinėlių ėminių kaupinių tyrimo PGR metodu.

Visais atvejais profilaktiniai tyrimai PGR metodu neatliekami tik persirgusiems pacientams koronavirusu 180 dienų laikotarpiu.

Kauno klinikos

Visiems Kauno klinikų pacientams, kuriems reikalingas stacionarinis gydymas (neskiepytiems, skiepytiems ir persirgusiems), iki stacionarizavimo likus ne daugiau kaip 72 val. atliekamas koronaviruso tyrimas PGR metodu. ​

Pacientai šį tyrimą gali atlikti Kauno klinikose, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Testą taip pat galima atlikti vietos mobiliajame tyrimų punkte.

2021.08.10

POLA PROGRAMĖLĖ