Organizacijos „Digestive Cancers Europe” metinis susitikimas – stipresniam pacientų įgalinimui ir bendrystei

POLA atstovės Valda Lukoševičienė ir Jūratė Povilavičienė birželio 27-29 d. dalyvavo Miunchene (Vokietija) vykusiame Europos virškinamojo trakto navikais sergančiųjų organizacijos Digestive Cancers Europe (DiCE) metiniame visuotiniame narių susitikime ir Masterclass mokymuose.

IX Masterclass mokymų programa, kurioje šiemet dalyvavo daugiau kaip 50 atstovų iš įvairių Europos pacientų organizacijų, orientuota į pasiekimus kuriant vėžio gydymo inovacijas, supažindinimą su sveikatos technologijų vertinimo procesais; ypač daug dėmesio skirta jauno amžiaus virškinamojo trakto onkologinių pacientų aktualijoms, taip pat fizinio aktyvumo reikšmei siekiant veiksmingesnio ligos valdymo bei aukštesnės gyvenimo kokybės. Mokymuose pristatyti pacientams skirti skaitmeniniai įrankiai, skirti simptomams sekti, laikytis fizinio aktyvumo režimo ir kt. Ypač jautrus momentas – DiCE išleistos pacientų istorijų knygos „Nors tu ir jaunas, bet tau irgi gali būti vėžys“ / You are young but it might be cancer“ pristatymas ir istorijos herojų pasakojimai.

Tokie renginiai kaip šis padeda stiprinti ir palaikyti POLA ryšius su europiniu lygiu veikiančiomis organizacijomis, skleisti žinią apie POLA vykdomą veiklą, suteikia galimybę susipažinti su vėžio gydymo naujovėmis, pacientų įgalinimo būti aktyviais gydymo proceso dalyviais gerosiomis patirtimis, padeda gerinti įgyvendinamus ir būsimus projektus bei iniciatyvas.

Digestive Cancers Europe (DiCE) yra skėtinė organizacija, vienijanti 40 nacionalinių narių – pacientų, sergančių virškinamojo trakto navikais, organizacijų (kolorektalinio, stemplės, skrandžio, kepenų, kasos bei retais virškinamojo trakto navikais) daugiau nei 30-yje Europos šalių. DiCE teikia plačią bendruomeninę paramą savo nariams, stiprindama jų pajėgumus ir atverdama galimybes dalintis gerąja praktika, mokytis naujų įgūdžių bei stiprinti kolektyvines žinias. DiCE vizija – prisidėti prie ankstyvosios vėžio diagnostikos gerinimo ir mažinti mirtingumą dėl virškinamojo trakto vėžio, padidinti išgyvenamumą sergant šiomis ligomis bei pagerinti pacientų gyvenimo kokybę. DiCE siekia sudaryti galimybes pacientams dalyvauti visų lygių sprendimų priėmimo procese – viešosios politikos, sveikatos priežiūros paslaugų, industrijos ir tyrimų srityse.

Dešinėjė nuotraukoje iš kairės į dešinę – Latvijos organizacijos „Onkoalianse” atstovė Lāsma Nikolaisone, Jūratė Povilavičienė ir Valda Lukoševičienė iš POLA.

2024-06-30

POLA PROGRAMĖLĖ