Onkologiniams pacientams – 6 nauji kompensuojami vaistiniai preparatai ir medicinos pagalbos priemonės

Kaip informuoja Valstybinė ligonių kasa, Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sprendimu nuo 2024 m. vasario į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti visi aštuoni Rezerviniame sąraše buvę vaistiniai preparatai. Tai padės užtikrinti pacientams šiuolaikišką ir efektyvų onkologinių, plaučių ir širdies ligų gydymą.

Naujiems vaistams kompensuoti papildomai skirta 13,5 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.

Priimtas sprendimas aktualus onkologiniams pacientams, nes tampa kompensuojami 6 nauji onkologiniams susirgimams gydyti skirti vaistai:

  • apalutamidas – prostatos vėžiui gydyti;
  • osimertinibas – plaučių vėžiui gydyti;
  • atezolizumabas – plaučių vėžiui gydyti;
  • olaparibas, skirtas epiteliniam kiaušidžių, kiaušintakių, pirminiam pilvaplėvės vėžiui gydyti;
  • pembrolizumabas, skirtas galvos ir kaklo plokščialąstelinei karcinomai gydyti;
  • cemiplimabas, skirtas odos plokščiųjų ląstelių karcinomai gydyti (kai vaistų gamintojai pasirašys sutartis su Valstybine ligonių kasa dėl PSDF išlaidų šiam vaistiniam preparatui valdymo, į kompensavimo sistemą bus įtraukti šis naujas vaistas)

Taip pat priimtas sprendimas kompensuoti kitus vaistus:

  • nintedanibas – kitoms lėtinėms fibrozinėms progresuojančio fenotipo intersticinėms plaučių ligoms gydyti;
  • dapagliflozinas – širdies nepakankamumui gydyti.

Nuo vasario 1 d. PSDF biudžeto lėšomis taip pat yra kompensuojamos dvi medicinos pagalbos priemonės: kiekvienam pacientui asmeniškai pritaikomas chirurginis instrumentas, skirtas kaulų onkologinėmis ligomis sergančių pacientų operacijoms atlikti, ir chirurginių siūlų sukabinimo ir kirpimo įrenginys su titaniniais siūlų fiksatoriais, skirtais chirurginiam širdies vožtuvų pažeidimų gydymui.

2024 m. PSDF biudžete vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir medicinos priemonių nuomai iš viso numatyta 634 mln. eurų.

2024-02-28

POLA PROGRAMĖLĖ